Amerika’nın en iyi espor kulüplerinden olan Team Liquid, yaptığı açıklama ile birlikte profesyonel espor oyuncularının yakın zamanda Çinli yayın platformu HUYA’da canlı yayın yapacağını duyurdu.

Team Liquid’in LoL, CS:GO, Apex, PUBG ve Hearthstone takımında oynayan oyuncuları bundan sonra özel olarak Çinli taraftarların daha çok kullandığı HUYA platformu için canlı yayın yapacak. Amerika ile Çin arasında bir ticaret savaşı olsa da bu sadece politik düzeyde kalmışa benziyor.

Team Liquid’den Mike Milanov‘nun iş birliği hakkında yaptığı açıklama:

Çin’de doğru canlı yayın ortağını bulmamız bir yılımızı aldı ve HUYA ile çalışmak için daha fazla bekleyemeyiz. Çin’deki hayranlar, yayınları izleyebilecek ve en sevdikleri profesyonellerle doğrudan bağlantı kurabilecekler. Bu ortaklığın şaşırtıcı bir şeyin başlangıcı olduğunu biliyoruz. Yeni ve eski Çinli espor hayranlarının Team Liquid ve HUYA’dan gelen her şeyden zevk alacağını umuyoruz.

Çin özellikle nüfusu ile birlikte bir çok espor oyunu için bir kitle oluşturabiliyor. Bilindiği gibi Valve, Çin için farklı bir CS:GO oyunu piyasaya sürmüştü. Bakalım bu anlaşma Çinli espor severler tarafından nasıl karşılanacak, bu anlaşmanın başarılı olması durumunda bir çok espor kulübünün de böyle bölgesel anlaşmalara gidebileceği düşünülüyor.

Team Liquid’in yayın adresine buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ESL PRO LİG S9 Finalleri: Grup Aşaması Tamamlandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin