Bizimle bağlantı kur

CS: GO

ESL PRO LİG S9 Finalleri: Grup Aşaması Tamamlandı

Fransa’da düzenlenen ESL PRO LİG S9 Finallerinin grup aşaması tamamlandı.

Grup Aşaması

A grubu

Astralis ve NRG’nin domine etmesi beklenen A grubunda, en büyük sürpriz G2 takımının gösterdiği iyi performans oldu. G2, son dönemlerdeki kötü performansının yerine çok iyi bir oyun ortaya koydu ve grubu bir nevi 3. olarak bitirerek çeyrek finalde FaZe Clan’ın rakibi oldu. Öte yandan NRG, Astralis’in domine oyununa karşı çok iyi bir performans ortaya koydu ve Astralis’i 2-1 ile geçerek grubu bir nevi 1. olarak bitirdi ve direkt yarı finallere çıkmaya hak kazandı. Astralis ise grubu bir  nevi 2. olarak bitirdi ve çeyrek finalde Team Liquid ile karşılaşacak.

A grubunun hayal kırıklığı ise bir türlü istenilen performansı ortaya koyamayan Cloud9. Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Cloud9, kadrosunda büyük bir değişikliğe gidecek. Sizce Cloud9 yapacağı büyük değişikliklerden sonra istenilen performansı ortaya koyabilecek mi ?

B grubu

MIBR, mousesports, Team Liquid gibi güçlü takımların bulunduğu B grubunda, maçlar A grubuna göre daha çekişmeli geçti. Team Liquid ilk maçını kaybetmesine rağmen turnuvadan kopmadı ve lower bracket aşamasını kayıpsız geçerek grubu bir nevi 3. olarak tamamlayarak çeyrek finallere çıkmaya hak kazandı. Çeyrek finalde Astralis ile oynayacak olan Team Liquid, bu zorlu maçı kazanması durumunda turnuvanın en büyük favorisi olacak.

w0xic’in de formasını giydiği mousesports çok iyi bir performans ortaya koydu ve rakiplerine harita dahi vermedi ve grubu bir nevi 1. olarak bitirdi ve direkt yarı final aşamasına yükseldi. mousesports’un arkasında FaZe Clan, bir nevi grubu 2. olarak bitirdi ve çeyrek finallerde G2 ile karşılaşmaya hak kazandı.

B grubunun en büyük hayal kırıklığı ise MIBR oldu. Kadrosundaki bir çok tecrübeli oyuncuya rağmen son dönemlerde vasat bir oyun ortaya koyan Brezilya temsilcisi için tehlike çanları başlamaya başladı.

Çeyrek Finaller

Team Liquid ve Astralis’in karşı karşıya geleceği çeyrek final karşılaşması “erken final”olarak nitelendiriliyor. Bu karşılaşmayı kim kazanırsa kazansın kupanın en büyük favorisi olacağı aşikar.

Bir diğer çeyrek final karşılaşması ise FaZe Clan ve G2 takımları arasında oynanacak. Bu karşılaşmanın favorisi diğer çeyrek final karşılaşmasından daha belirgin, FaZe Clan’ın kazanması bekleniyor.

Çeyrek finaller bo3 üzerinden oynanacak. ESL PRO LİG S9 ‘un heyecanlı maçlarını buradaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Games Clash Masters 2019 Avrupa Elemesi Açıklandı

 

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

3 Yorum

3 Comments

  1. Pingback: Team Liquid, Çinli Yayın Platformu HUYA İle İş Birliğini Duyurdu - Gamerbase

  2. Pingback: Astralis Rüzgarı Sona Mı Erdi ? - Gamerbase

  3. Pingback: ESL PRO LİG S9 Finalleri: Şampiyon Belli Oluyor - Gamerbase

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO