SpongeBob, çocukluğumuzda severek izlediğimiz bir çizgi dizi serisiydi. Bir deniz biyolojisi eğitimcisi tarafından yaratılan bu seri bir video oyunu olarak günümüzde karşımıza çıkıyor.

Oyunun yayıncısı THQ Nordic başka bir SpongeBob oyununu 23 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürmüştü. SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated ismindeki bu oyun aksiyon-macera ve platform türünde bir oyundu. Oyunun Steam sayfasını buradaki linkten ziyaret edebilirsiniz. Oyunun Steam sayfasındaki açıklaması ise şöyle;

Hazır mısınız çocuklar? Sünger ihtişamının hiç bozulmadan aktarıldığı bu tekrar yapımla kült geri dönüyor! SpongeBob, Patrick ve Sandy olarak oyna, uğursuz Plankton’a suçtan kazandığının Bay Yengeç’ten kazandığından bile daha az olacağını göster.

The Cosmic Shake’e dönecek olursak THQ Nordic, oyunun PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları için çıkacağını açıkladı. Bu oyunda SüngerBob ile multiverse macerasına çıkacağız. Oyun için bir çıkış tarihi açıklanmasa da Steam sayfasında “Coming Soon” olarak görünüyor.

Bu oyunda çoklu evrenler arasında portallardan portallara yolculuk yapan SüngerBob ve Patrick’in maceralarına tanık oluyoruz. Tıpkı Rick and Morty’deki gibi açılan portallar ile evrenlere seyahat ediyoruz. Oyunda yedi farklı dünyayı keşfedebilecek ve 30 farklı karakter görünümüyle şekilden şekle girebileceksiniz. Oyunun fragmanında SüngerBob ve Patrick’in portallarda gezinirken gösterilmesinin yanı sıra çizgi diziden ilham alınan çeşitli senaryolarda da gösteriliyor. Klasik çizgi dizinin hayranları, Flying Dutchman veya Mrs. Puff gibi karakterlere yabancı kalmayacaklardır.

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake’in Steam Sayfasındaki Açıklamaları

Dilekleri yerine getiren Denizkızının Gözyaşları, SüngerBob ve Patrick’in ellerinde… En kötü ne olabilir ki? Elbette, evreni bir arada tutan kumaş sökülebilir ve şövalyeler, kovboylar, korsanlar ve tarih öncesi salyangozlarla dolu Dilekler Alemi’ne portallar açılabilir. Ama herkesin sevgilisi SüngerBob bu sorunu çözebilir. Hem de doğru kozmik kostümle! Hadi herkes Cosmic Shake dansına!

  • Klasik beceriler ve Olta İğnesi Salıncağı ile Karate Vuruşu gibi yeni platform becerilerinin kilidini açın.
  • SalyangozBob ve SüngerGar gibi 30’dan fazla muhteşem kostümü giyin.
  • Vahşi Batı Denizanası Tarlaları ve Cadılar Bayramı Kaya Kasabası gibi 7 farklı Dilekler Alemi’ne seyahat edin.
  • SüngerBob’un daimi dostu Balon Patrick ile bitirim ikili geyiğinin tadını çıkarın.
  • Çizgi filmdeki aktörleri tarafından seslendirilen, sevdiğiniz Bikini Kasabası sakinleriyle tanışın.
  • Sweet Victory de dahil olmak üzere, seriden 101 şarkıyı içeren oyun içi müziklerin keyfine varın.

Oyunun Steam sayfasını buradaki bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin