Tüm zamanların en çok satan oyun konsolu serisi PlayStation, ailenin beşinci üyesine kavuşuyor. Sony’nin onayladığı bilgiye göre PlayStation 5‘in çıkış dönemi, 2020‘nin son çeyreği olacak. Açıklanan bir diğer bilgiye göre önemli değişikliklerden bir tanesi, PlayStation 5’in kontrolcü üzerinde olacak.

Resmi blog üzerinden yayınladığı yazıyla çıkış tarihini duyuran Sony Entertainment CEO’su Jim Ryan, başka heyecan verici detaylar da paylaştı.

Gelecek nesil PlayStation modelleri için PS5’in önemli bir adım olduğunu söyleyen Ryan, dokunma hissiyle oyun deneyimini daha da geliştireceklerini belli etti. Zira PlayStation 5 ile gelecek yeni DualShock oyun kollarında dokunmatik ekran ve butonlar olacağı söyleniyordu ki artık kesinleşmiş oldu.

Sony, yıllardır beklenen PlayStation 5’in çıkış tarihini nihayet açıkladı. Sabırsızlıkla beklenecek olan PlayStation 5, bugüne kadar alışık olmadığımız çok sayıda yeni özellikle geliyor. DualShock 5‘te artık titreşim özelliği yerine dokunsal geri bildirim teknolojisi bulunacak. Böylelikle kontrolcüde daha geniş geri bildirim aralığını amaçlayan Sony, özellikle FPS ve araba yarışı oyunlarında bu teknolojiyle başarıya ulaşabilir.

Son olarak konsolun donanımsal olarak Ray Tracing desteğiyle çıkacağı bildirildi. Ayrıca Blu-Ray disklerin standart olarak 100 GB olacağı ve süper hızlı SSD teknolojisinin kullanılacağı açıklandı.

 

Önceki içerikRed Dead Redemption 2 PC için Duyuruldu!
Sonraki içerikRed Dead Redemption 2’nin PC Sürümünden İlk Görseller Geldi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin