Riot Games; resmi League of Legends esporu yayınlarında görülecek, kişiselleştirilebilir Sihirdar Vadisi Arena Sancaklarını duyurdu.

Marka partnerlerine yeni reklam imkanları sunan Sihirdar Vadisi Arena Sancakları, pek çok geleneksel sporda görülen saha ve stadyum içi markalaşma çalışmalarına benzer bir deneyim oluşturup, oyun içi haritaya özgün marka çalışmalarına imkan verecek.

League of Legends, dünyanın en çok izlenen espor oyunlarından bir tanesi. 2019 Dünya Şampiyonası Finali tüm dünyada dakika başına ortalama 21,8 milyon kişi tarafından izlendi. Resmi yayınlar ise YouTube, Twitch ve Huya da dahil olmak üzere 30’dan fazla dijital ve geleneksel dağıtım partneri tarafından gerçekleştiriliyor.

Riot Games’in hayata geçirdiği yeni uygulamayla birlikte, 2020 Yaz Mevsimi’nden itibaren, Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere bölgesel rekabetçi ligler Arena Sancaklarını kullanmaya başlayarak tercih ettikleri marka partnerlerine yeni reklam imkânları sunacak.

LoL tarihinde ilk kez markalar oyun alanında kendine yer buluyor

Şu anda 50’den fazla marka partneri, League of Legends’ın bölgesel liglerini ve uluslararası etkinliklerini destekliyor. Arena Sancakları, oyunun resmi haritası Sihirdar Vadisi’nde birden fazla konumda son derece modüler markalaşma çalışmaları gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Arena Sancakları, pek çok geleneksel sporda görülen saha ve stadyum içi markalaşma çalışmalarına benzer bir deneyim oluşturacak. Sihirdar Vadisi Sancakları, maçları evlerinden izleyen taraftarlara görünecek olsa da profesyonel oyuncular resmi maçlarda standart Sihirdar Vadisi modelini görmeye devam edecek. Böylece yeni model, onların antrenmanlarını etkilemeyecek ve oyuncular aynı Vadi’de mücadele edebilecek. Riot Games’in League of Legends esporu için özel olarak tasarladığı en yeni dijital ürün olan Sihirdar Vadisi Arena Sancakları, ilk etapta; LCK, LPL, LCS, LEC ve global etkinliklerde aktif olacak.

Riot Games’in Küresel Espor Partnerlikleri Lideri Naz Aletaha, konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Canlı etkinliklerimizden çevrimiçi yayınlara, League of Legends’ın izleyicilere sunduğu deneyimi sürekli yenileyerek modern sporları şekillendirmeye çalışıyoruz. Sihirdar Vadisi Arena Sancakları sayesinde LoL tarihinde partnerlerimizin markalarını ilk kez doğrudan oyun alanına yerleştiriyor ve büyük spor arenalarındaki enerjiyi yansıtan sürükleyici bir deneyim oluşturuyoruz” dedi.

“Geleneksel pazarlama, tüketicilere ulaşmanın çok daha yenilikçi biçimleriyle gelişim geçiriyor”

Mastercard baş pazarlama ve iletişim yöneticisi Raja Rajaöammar ise yaptığı açıklamada geleneksel pazarlamanın tüketicilere ulaşmada çok daha yenilikçi biçimlerle evrim geçirdiğinin altını çizerken, sözlerine şöyle devam etti: “Mastercard League of Legends Esporunun ilk küresel partneriydi çünkü bu, dünyanın dört bir yanından oyuna tutkuyla bağlı çok sayıda oyuncuyu bir araya getiren bir spor. Bu gelişim, taraftarlara en sevdikleri şeyleri yaptıkları yerlerde, ilgilerini çekecek bağlamlarda ulaşmamıza yardımcı olmaya devam ediyor.”

Geliştirme süreci boyunca Riot Games, oyun içi sancakları League of Legends esporu portföyündeki en değerli medya varlıklarından biri olarak gören Nielsen’la birlikte çalıştı. Mastercard ve Alienware gibi mevcut küresel ve bölgesel partnerler de 2020 Sezonu sırasında Sihirdar Vadisi Arena Sancaklarında görülebilecek ilk markalardan bazıları olacak.

Sihirdar Vadisi Arena Sancakları, Riot Games’in League of Legends esporu için özel olarak tasarladığı en yeni dijital ürün. Yayıncı, geçmişte özel izleyici platformu watch.tr.lolesports.com’da Pro View ve izleyici görevleri ürünlerini çıkarmıştı. Bu platform, espor programının dijital doğasından faydalanarak onun espor yayınları ve League of Legends taraftarlarının oyun içi deneyimi arasında bir köprü olarak kullanılmasını sağlıyor. Pro View’la izleyiciler oyuncuları maçlarda bireysel olarak takip ederken, izleyici görevleriyle taraftarlar maçları izleyerek oyun içi içerikler kazanıyor.

Önceki içerikCS:GO Yıldızlarının Oyun İçi Ayarları ve Config Dosyaları
Sonraki içerikThe Elder Scrolls Online: Greymoor Playstore’da
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin