Ryzen Controller Tool, Ryzen dizüstü bilgisayarına OC desteği sonunda geldi. Detaylarına beraber bakalım.

Performans mı sessizlik mi? Sen seç. Yayımcılar bu motto ile yola çıktılar ve gereken ne ise yapıldı. Ryzen işlemcili notebook sahipleri PC’lerini daha fazla özelleştirebiliyor.,

AMD ile ilgili olmayan Ryzen Kontrol Ekibi, kullanıcıların AMD Ryzen destekli dizüstü bilgisayarlarında hız aşırtma veya hız düşürme yapmaları için Ryzen Kontrolör yazılımını geliştirdi. Temelde AMD’nin Ryzen Master aracının resmi olmayan, mobil uyarlaması, ancak dizüstü bilgisayarlar için.

Hiçbir dizüstü bilgisayar aynı hale getirilmez; bu nedenle, kullanıcılara içindeki Ryzen işlemcisi üzerinde tam kontrol sunan evrensel bir araç yoktur. Gerekliliği gördükten sonra, bir grup kurnaz meraklı Ryzen Controller yazılımını bir araya getirdi. Araç, Ryzen 2000 (Raven Ridge), Ryzen 3000 (Picasso) ve hatta en yeni Ryzen 4000 (Renoir) parçaları dahil olmak üzere AMD’nin mobil işlemcilerinin çoğunu destekler.

Yazılım, işlemcinin davranışını belirleyen gelişmiş seçenekleri kilitleyen kapıyı açar. Ryzen Kontrol Ekibi, programı olduğu gibi sağlar ve kullanımı kullanıcının kendi sorumluluğundadır ve riski altındadır.

Ryzen Controller, AMD’nin mobil APU’larının hem işlemci hem de grafik özelliklerini değiştirmenize olanak tanır. Çipin sıcaklık ve güç limitlerini kontrol etmenin yanı sıra saat parametrelerini artırma seçenekleri de vardır. Esasen, daha fazla performans için işlemcinizde hız aşırtma yapabilir, hatta güçten (ve pilden) tasarruf etmek ve fan gürültüsünü azaltmak için işlemcinizin hızını aşabilirsiniz. Program ayrıca ayarlarınızı ayrı ön ayarlar olarak kaydetmenize olanak tanır, böylece dizüstü bilgisayarınızla ne yaptığınıza bağlı olarak bunlar arasında anında geçiş yapabilirsiniz.

İyi haber şu ki, Ryzen Controller da Windows 10 kullanıcılarına özel değil. Yazılım ayrıca Debian ve Red Hat gibi Linux dağıtımlarını da destekler.

Yazılımı indirmek için buraya tıklayınız.

İlginizi çekebilir; Garanti BBVA Mobil, HUAWEI AppGallery’de Yerini Aldı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin