REKLAMmonsters reloaded advertisement

Garry’s Mod gibi ünlü bir oyunun yapımcısı ve dağıtıcısı olan Facepunch Studios; Rust oyunu ile en yüksek rakamları taşıdı. Özellikle birkaç aydır sponsorluk ve promo anlaşmalarıyla yayıncılar arasında oynanan bir oyun haline gelen Rust’ın, konsol’a geleceği duyurulmuştu.

İkbaharın sonlarında konsol tarafında yeniliklerin olacağını söyleyen, Facepunch Studios; Pc kadar Ps4 ve Xbox One için de çok çalıştıklarını dile getirdi.

Performans Korkusu

Rust’ın ilk çıktığı dönemden beri performan problemleri yaşadığı doğruydu. Ancak zamanla yapımcılar ve ekip tarafından ince dokunarak performansı iyileştirilen oyun, eskisinden daha iyi bir oyun deneyimi sunmakta.

Geliştiriciden Videolu Cevap

Fakat akıllara, Ps4 ve Xbox One için performans problemleri yaşatacak mı? sorusunu sorduruyor. Bu sorulara geliştirici Double Eleven’dan kesilmemiş konsol oynanış video ile cevap verdi.

Geliştirici, normal konsolları bir kenara atıp, son jenerasyonun en güçlü iki konsolunda oynanış video yayınladı. Bunlar Ps4 Pro ve Xbox One X’di. Her ne kadar çıkartacakları konsollar olmasa da, daha güçlü kasalarda nasıl çalıştığını ve performansının ne denli etkili olduğunu görmek, Ps4 ve Xbox One konsollarında da gayet iyi çalışabileceğinin ipucusunu veriyor. Özellikle, yükleme süresi ve saniyeye düşen kare(fps) sayısı gibi.

Xbox One X Oynanış Videosu:

Rust Console Edition (Xbox One X) | 6 Minutes Uncut Gameplay

Ps4 Pro Oynanış Videosu:

17 Minutes of Rust PS4 Pro Gameplay

RUST Hakkında

Rust, Steam‘de 2013 tarihinden beri var olan ve sevilen bir fps/survival oyunu. Loot yapmak, düşmanlarının evini patlatmak ve kendi evini yapmak gibi aksiyon içeren ve aynı zamanda hayatta kalmanın asıl hedefiniz olduğu harika bir yapım. Arkadaşlarınızla eş-zamanlı gerçekleştireceğiniz bu heyecanlı deneyim, bizce kesinlikle denemeye değer.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Outriders, Xbox Game Pass’e Çıktığı Gün Gelecek

Önceki içerikXbox One Konsolları PlayStation 5’ten Daha Fazla Konuşuluyor
Sonraki içerikVALORANT 2.05 Yamasında Ses Yasağı Olan Oyunculara Ceza Geliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin