Ünlü video oyun yapımcı firması Rockstar Games, Covid-19 yani Koronavirüs Salgını nedeniyle  duyurdu.

Rockstar Games yaptığı açıklama ile online kazançlarından sağladığı belli bir miktarını Covid-19, yani Koronavirüs Salgını nedeniyle bağışlayacaklarını duyurdu. Tüm dünyaya yayılmış olan bu virüsden kaynaklı her geçen gün ölü ve vaka sayısı artıyor. Devletler dışında özel sektörden de bu virüse karşı alınan önlem ve bağış haberleri ile karşılaşabiliyoruz. İşte bu bağışlara Rockstar Games‘in katılacağı da açıklandı.

Rockstar Games, Covid-19 için bağış yapacaklarını duyurdu

Firmanın sosyal medya hesaplarında bu bağış sistemiyle ilgili detaylar ile birlikte bağış miktarıyla alakalı açıklamalar da yapıldı. Bu duyuruya göre firma 1 Nisan’dan itibaren Mayıs ayının sonuna kadar online içeriklerden elde edilen kazancın %5’ini bu salgını önlemek için bağışlayacak.Bu bağış miktarı yerel topluluklar ile birlikte Covid-19 ile direkt olarak mücadele eden organizasyonlara yapılacak. açıklaması ile birlikte bağışın Amerika, İngiltere ve Hindistan ofisleri tarafından takip edileceği belirtilmiş.

Bu bağlamda GTA V Online ve Red Dead Redemption 2 Online içeriklerinden sağlanan kazancın %5’i bağışlanacak. Bu rakam ilk etapta küçük gibi görünebilir fakat firmanın Online içeriklerden çok yüklü bir kazanç elde ettiği biliniyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin