Riot geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesaplarından yaklaşık 9000 Valorant hilecisini banladığını duyurdu.Riot bu konu hakkında; ”Bu daha BAŞLANGIÇ!” dedi.

Hepinizin bildiği üzere Valorant hala kapalı beta sürümünde, oyun daha tam sürümünü yayınlamadan hileciler şimdiden etrafta gezinmeye başladı bile. Riot’un, öncelikle Vanguard sistemi aracılığıyla, bunu durdurma çalışmaları hala devam etmekte, kime göre işe yarıyor kime göre ise tam tersi.

Vanguard’ı isterseniz devre dışı bırakabilir veya tamamen kaldırabilirsiniz, ancak Valorant’ı oynamak istiyorsanız Vanguard olmadan oyuna giremezsiniz.

Sistem gayet iyi çalışıyor gibi gözüküyor.

Riot hile karşıtı veri mühendisi Phillip Koskinas bugün Twitter’da, sistemin yakın zamanda oyuncu havuzundan yaklaşık 8.900 Valorant hilecilerini tespit edip enselendiğini bize söyledi.

Oyun Kapalı betada olduğu için güncel oyuncu sayısını tespit edemiyor, bu yüzden de sayıyı yüzde olarak değerlendirmek içinde bir yolu henüz yok, ancak genel oyuncu sayısının sadece küçük bir kısmı olsa bile, 8.900 hilecinin banlanması betada olan bir oyun için iyi bir başlangıç.

Koskinas, banlanma sisteminin nasıl çalıştığı hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Oyun kapalı beta da olmasına rağmen, hile karşıtı olmaya kararlı olacağına söz veren bu ekip inatçı hilecilerin bu sistemi eninde sonunda “çözeceğini” de kabul etmemizi söyledi.

Ayrıca hile kullanmanın da “kolay” olmayacağını bizlerle paylaştı. Bu hile sistemi daha sadece başlangıç. VALORANT’ta en yüksek rekabet bütünlüğü standartlarını sağlayacağız diye ekleme yaptı. Umarız Riot bu hilecilerin üstünden gelerek oyunun oynanabilirliğini ve oyunun popülaritesini devam ettirir diye umuyoruz çünkü böyle güzel bir oyunun sırf hileciler yüzünden bırakmak istemeyiz. 

Konu ile ilgili Reddit paylaşımlarına buradan gidebilirsiniz.

 

 

 

Önceki içerikIron Man VR Yeni Çıkış Tarihi Açıklandı
Sonraki içerikRespawn, Apex Legends’e 5. Sezonda Neden Silah Getirmediğini Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin