Respawn, Apex Legends’e 5. Sezon’da yeni bir silah getirmeyeceğini duyurdu. Geliştiriciler ard  arda 4 sezon boyunca oyuna yeni bir silah getirdiklerini söyledi.

Respawn, oyunun çıkış tarihinden bu yana getirilen her yeni sezonda ve her yeni lansmanda Battle Royale oyununun mega cephanelik listesine yeni bir silah ekledi. Oyuncu kitlesi ve Apex Legends hayranları bu sezonda yeni bir silah beklentisi içerisine girerken. Geliştirici şirket bu konuda bir güncelleme getirmeyeceklerini bildirdiler.

Geliştiriciler Apex Legends’in yeni bir silah getirilmediği ilk sezonun bu sezon olduğunu kendi bildirileriylede doğrulamış oldu. Respawn geliştiricilerinin açıklaması aşağıdadır.

Respawn: Bu konu için bir adım geri gittik ve kendimize sorduk: Apex’in her sezon yeni bir silaha ihtiyacı var mı ?  Eğer yeni bir silah eklersek ve gelecek sezzonlarda durmadan silahlar eklersek, cephane havuzu doymuş bir hale gelecek. Doğru kararın bu yönde olduğu ve oyuncuların silahlara biraz adaptasyon sağlamasını istedik.

Silahlar Fortnite gibi mi olacak ?

 

Bunun yanı sıra oyuncu kitlesi  içerisinde sıklıkla Fortnite silahı gibi bir silah getirilecek mi doğrultusunda. Fakat geliştiriciler bunada yanıt verdiler.

” Apex Legends’e Fortnite gibi bir silah getirilmesi seçenekler içerisinde bile yok.”

Respawn: Silahları değiştirmek ve Fortnite benzetmek mümkün bile değil. Oyuncuların çoğu adaptasyon sürecini tamamladı hatta özel skinler bile aldılar. Bu konularda daha yaratıcı ve özgün olmaya kendimizi zorluyoruz. Silah değişimlerinin nasıl ele alınacağı hakkında fikirlerimiz var, fakat bunları test etmek ve hayata geçirebilmek için zamana ihtiyacımız var. Eklediğimiz silahların oyun içerisinde gerçek bir değere sahip olduğundan emin olmak ve oyunculara sevdirmek istiyoruz. Silah ekibimiz bu konu üzerinde çok yoğun çalışıyor.

Sezon 5 içerisinde yeni bir silah getirilmemiş olabilir. Fakat silahların çoğunda değişimlere gidildi. Bunların en başında en çok sevilen PeaceKeeper bulunuyor. Bunun ile birlikte Masstiff güncellendi ve Kings Canyon’a lootlanabilmesi için indirildi. Havoc , Longbow  ve Wingman nerf alırken Alternatör ve RE-45 güçlendirme alarak değiştirildi. Değişiklikler bir hayli hoş ve güzel olmuş gözüküyor oyuncuların sezon içerisinde  yorumlarını paylaşacağına eminiz.

Apex Legends indirmediyseniz buradan indirip oyunun tadını çıkarabilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin