REKLAMmonsters reloaded advertisement

YouTube’da yayınlanan yeni bir videoda, Riot geliştiricisi Ryan “Morello” Scott, oyunda ajanları nasıl tasarladıklarını açıkladı. Aynı zamanda bu ajanların ne şekilde VALORANT doğasına sadık kaldıklarını da anlattı.

Scott, ilk olarak ajanları kimin oynaması gerektiği perspektifinden tasarladıklarını söyleyerek başladı. Reyna’yı giriş fragmanları için bir örnek olarak listeledi.

İkinci tasarım alanında ise kadro etkisine bakmaya başladıklarını, burada karakterin bir takımın parçası olarak ne yapması gerektiğine ve onları nasıl etkilediğine karar verildiğini söyledi. “Oyuncu deneyiminin önemli olduğunu düşünüyoruz, ancak rekabetçi arena döngüsünün sağlığı daha önemli.” dedi.

How we design Agents // Dev Diaries - VALORANT

Ayrıca, kitlerin prototipini oluştururken ve test ederken herkesin ajandan hoşlanmayacağını düşündüğünü söyledi. VALORANT’ın en yeni ajanı Killjoy’un nasıl ortaya çıktığı ve başlangıçta düşünülenden tamamen farklı olduğunu da belirtti. Ayrıca, gelişiminin ilk aşamalarında Killjoy’un küçük bir klibini de video içerisinde gösterdi.

VALORANT – Killjoy

Scott videoyu sonlandırırken, denge yeteneği hakkında biraz daha derinlemesine konuştu. “Riot, bir ajanın kimliğini tamamen elden geçirmeden, erkenden bir ajanın etkisine ve dengesine bakmak için çok zaman harcıyor.” dedi. Sözlerini “Sonuçta, büyük resim yaklaşımı söz konusu. Denge kalıcıdır, metalar ise gelir ve gider.” diyerek noktaladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CS:GO Hilecileri Overwatch Banlarını Engellemek İçin Hile Buldu

Önceki içerikCS:GO Hilecileri Overwatch Banlarını Engellemek İçin Hile Buldu
Sonraki içerikWoxic Yedeğe Çekiliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin