CS:GO hilecileri, Valve’nin Overwatch sisteminde ban yemelerini önlemek için yeni bir hile buldu.

CS:GO hilecileri tartışmasız en kapsamlı ve ilgili topluluklardan biri. Bu noktada oyuncular günlük maçlarda en az bir kez hile kullanan kişilerle karşılaşır hale geldi. Bu hilecileri engellemek için Valve, topluluk odaklı bir sistem olan Overwatch sistemini geliştirdi. Nitelikli topluluk üyelerinin ve araştırmacılarının şüpheli veya rahatsız edici davranış raporlarının incelenmesine olanak sağlayan bu sistemde, belli sayıda kişinin suçlu olduğuna hükmettiği oyuncu, oyundan kalıcı olarak yasaklanıyor. Ayrıca Valve, Overwatch yasaklarının “Steam Destek tarafından azaltılamayacağını veya kaldırılamayacağını da belirtiyor.

CS:GO Overwatch Hilesi Ortaya Çıktı

“Kessi” adlı bir hileci  “Sparkles” adlı bir youtuber ile yaptığı röportajda; Overwatch sistemini manipüle etmek için kullandıkları yöntemden bahsetti. Kessi’ye göre hileciler bazı isimleri kara listeden çıkarmak ve Overwatch’daki kararlarını etkilemek için bazı araçlar geliştirdi. Kendisinin de hile kullandığından bahseden Kessi “gece yattıktan sonra sabah kalktığımda oyundan yasaklanıp yasaklanmayacağımı bile merak etmiyorum” diyor.

Kessi, bu sistemin kullanılarak masum oyuncuların bile nasıl yasaklandığından da bahsediyor. Nasıl kara listeden isimler çıkartılabiliyorsa aynı şekilde masum isimlerin de kara listeye alınabildiğini söylüyor.

Aynı şekilde Mythic’s Erik “fl0m” Flom, Adam “polen” Polen, ve analizci Jacob “Pimp” Winneche  gibi masum oyuncuların da bu sistemin kurbanı olduğunu belirtti. Kessi son olarak Valve’nin Overwatch sistemindeki kullanıcı bilgilerinin tamamen kısıtlanmasının bu hile ile mücadelede önemli bir adım olacağını söyledi.

Gördüğünüz üzere Kessi’nin röportajı çoğu kişinin bilmediği bu hileyi ortaya çıkarmış oldu. Valve’nin bu hile karşısında ne yapacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: DMAX Türkiye, CS:GO Turnuvalarını Yayınlayacak

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin