League Of Legends geliştiricisi olan Riot Games, popüler League Of Legends yayıncısı Voyboy’un  Solo Q hakkındaki  görüşlerine yanıt verdi.

Eski profesyonel oyuncu ve ünlü yayıncı olan Kuzey Amerika’lı Voyboy, Solo Q eşleşmelerinde toksik (toxic) davranışlarla oyunu mahveden oyuncular gibi bazı önemli  sorunlar hakkında açıklama ve görüş paylaştıktan sonra, League of Legends topluluğu tarafından çok fazla destek aldı.

Riot Games, bu tür oyunculara karşı görünen ‘eylem eksikliği’ nedeniyle çok fazla geri tepki aldı. Riot Games 5 Mayıs tarihinde aldığı geri bildirimler doğrultusunda ünlü yayıncı  Voyboy’a yanıt verdi.

Riot Games’in Yanıtı.

Yanıt, konu ile ilgili bölümün sonuna doğru ele alınmasından sonra,birkaç dakika süren cevaplama kısmı popüler LoL yorumcusu Rivington Bisland III tarafından paylaşıldı.

“Voyboy son zamanlarda dalgaların internete çıkmasını sağlayan bir video yayınladı, Voyboy Lig topluluğunun uzun süredir devam eden bir üyesi olarak aramızda.” diye açıkladı, “son zamanlarda oyunlarındaki toksisite ve buna nasıl yaklaşıldığı hakkında konuştu .”

Riv, Riot‘un Voyboy’un endişelerini hafifçe ele almadığını ve League of Legends‘ta rekabetçi ve adil bir oyun sistemini sürdürmek için yeni yaklaşımlar aradığını vurguladı.

Riv’in konuyu ele aldığı yayın buradan ulaşabilirsiniz.

”Burada çok ciddi olan  bir konu hakkında Riot’a  geri bildirimde bulunuyoruz, bu tür süreçleri herzaman tekrarlıyoruz. Amacımız  oyunun daha iyiye gitmesini sağlamak.” diye açıklamasına devam etti.

Çözüm için Riot Games iş başında.

Oyunu ve oyuncu tabanını geliştirmeyi planladıkları belirli değişiklikler  ile ilgili detaya girmeseler de, Riot bunun farkında oldukları bir şey olduğunu kanıtladı ve Voyboy’un işaret ettiği bazı sorunların çözümleri üzerinde çalışmaya başladıklarını bildirdi.

“Ekip, zamanında çözülebilecek bir şey olduğundan emin olmak için gün boyunca çalışıyor. Çaba içinde olduğumuzdan emin olun ve umarım bu gelecekte daha iyi bir oyun kalitesi getiren bir gelişme olur, Voyboy sizi duyuyoruz, ”diye RİV yanıtlarına ekledi.

Fakat Riot Games’in  bu konu ile ilgili geleceğe yönelik bir planlaması notlarda gözükmemekte. Çözümün ne  zaman geleceği hakkında kimsenin elinde net bir  bilgi bulunmamakta. Fakat Riot Games’in Riv  referansı ile verdiği cevap gelecek için umut veriyor. Oyunda ki toksik oyuncular ne zaman çözümlenecek  sabırsızlıkla Gamerbase ailesi olarak bekliyoruz.

 

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin