Riot Games, LoL Espor ekosistemini güçlendirmek için teknoloji devi Cisco ile yeni bir iş birliği hayata geçiriyor. Bu kapsamda Cisco, League of Legends Esporu’nun resmi kurumsal ağ partneri olarak hem profesyonel oyuncuların rekabetçi deneyimini iyileştirecek hem de taraftarların izleyici deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak.

RIOT GAMES VE CISCO’DAN YENİ İŞ BİRLİĞİ

 

League of Legends (LoL) ekosistemi hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Riot Games, LoL Espor ekosistemini güçlendirmek için teknoloji devi Cisco ile yeni bir iş birliği hayata geçiriyor.

Bu kapsamda Cisco, League of Legends Esporu’nun resmi kurumsal ağ partneri olarak hem profesyonel oyuncuların rekabetçi deneyimini iyileştirecek hem de taraftarların izleyici deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak.

 

Partnerlik kapsamında Cisco, beş kıtada ve üç küresel etkinlikte League of Legends Esporu’na güvenilir altyapı ve ağ kapasitesi sağlayarak hem profesyonel oyuncuların rekabetçi deneyimini iyileştirecek hem de taraftarların izleyici deneyimini bir üst seviyeye taşıyacak.

Cisco’nun ağ çözümleri, yalnızca profesyonel düzeydeki LoL Espor maçlarında kullanılan özel oyun sunucusu “Âlem”i üç büyük küresel etkinlikte destekleyecek: League of Legends Dünya Şampiyonası, Sezon Ortası Turnuvası ve All-Star Etkinliği. Cisco’nun güvenli, esnek ve güvenilir ağ teknolojisi, geçtiğimiz sene 10. Yılını deviren, dünyanın en popüler esporunu taraftarlara sunmak için sağlam bir altyapı olarak kullanılacak.

Sihirdar Vadisi’nde 1 milisaniye’nin altında ping değeri

League of Legends, seri stratejik planlama ve hızlı tepki süresi gerektiren bir espor. Olabildiğince az gecikmeyle (veya ping değerleriyle) oynayabilmek, profesyonel oyuncular için olmazsa olmaz.

Cisco teknolojisinin “Âlem”e uyarlanmasıyla birlikte Riot ve Cisco, profesyonel oyuncuların Sihirdar Vadisi’nde 1 ms’in altında ping değerleriyle rekabet etmesine yardım ederek neredeyse anlık tepki süreleri ve kesintisiz bir oynanış sunuyor. Yeni Cisco sunucularının, önceki teknolojiye kıyasla performansı %200’e kadar iyileştirmesi bekleniyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin