Geçtiğimiz aylarda Dumbledoge’un twitter adresinden paylaştığı yazı ile VFŞL’de durumların kızışmasına sebep olan olaylar hakkında, Riot Games tarafından açıklama geldi.

Kendisinin homofobik bir düşünce tarzına maruz kaldığını ve aşağılayıcı şekilde dışlandığını belirten Dumbledoge, bu konu ile ilgili Riot Games’e şikayette bulunmuştu. Buna ek olarak oynadığı kulübün takım evinde meydana gelen sözlü tartışmayıda Riot Games ekibine Berkay “Zeitnot” Aşıkuzun, Serdar “Pades” Padeş ve Furkan “Stomaged” Güngör’ün adınıda birlikte paylaştı.

22 Şubat 2020 tarihinde olayları yakından incelediğini ve VFŞL’de oynayan oyuncularında isimlerinin dahil olduğu açıklamaları yakından takip ettiğini ve konuyu değerlendirdiklerini duyurmuşlardı. 16 Nisan’da kendi resmi sitesinden yaptığı açıklama ile Riot Games bu olaya açıklık getirdi.

Riot Games Açıklama

Hem oyuncularımızın hem de taraftarlarımızın, oyuncuların kendi kimliklerine göre hareket edebileceği özgür ve güvenli bir lig ortamı sağlamanın bizim için son derece önemli olduğundan şüphe duymamalarını isteriz. Birkaç yıl önce yaşananlar gerçekten de üzücü; ancak bugün verilebilecek cezalar söz konusu olduğunda Küresel Ceza Listesi’ne bağlı kalmak zorundayız. Bununla birlikte, ekosistemimizde ayrımcılığa tolerans gösterilmeyecek ve izin verilmeyecektir. VFŞL’deki tüm takımlara ligimizin standartları hatırlatılmıştır ve tüm oyuncuların ve takımların, ekosistemimizin bütün üyelerine karşı kapsayıcı davranması konusundaki beklentilerimiz bir kez daha belirtilmiştir.

 

Haberin Detayları:LoL Esports

 

Önceki içerikCall of Duty: Warzone Altın Desen Alma
Sonraki içerikTest — Valorant Karakterlerini Tanıyor musunuz?
Geçmişte Mod-Z Esports'da PUBG oyuncusu olarak oynamış ve TOA Esports'da asistanlık yapmış olan yazarımız Bedirhan, şu anda Gamerbase'de yazdığı haberlerle sizleri bilgilendirmenin yanı sıra Dark Passage Esports Club'ta Menajerlik yapmakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin