Ana sayfa Espor Riot Games ”Black” Hakkında Açıklama Yaptı!

Riot Games ”Black” Hakkında Açıklama Yaptı!

0

Riot Games, Murat ”Black” Ayaz’ın twitter üzerinden Team Aurora takımı hakkında yaptığı açıklama ile ilgili inceleme başlattığını duyurmuştu. Riot Games 4 Temmuz 2020 tarihinden bu yana sürdürdüğü incelemeyi tamamlandı.

Riot Games

Murat “Black” Ayaz’ın 4 Temmuz 2020 tarihinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla birlikte başlattığımız inceleme sürecini bu hafta itibariyle tamamlamış bulunmaktayız.

Murat “Black” Ayaz’ın 4 Temmuz 2020 tarihinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla birlikte başlattığımız inceleme sürecini bu hafta itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Açıklamada yer alan iddialar ve Team Aurora takım sahibi Doğan Dirim’in tarafımıza ayrıca ilettiği konular farklı başlıklarda incelenmiş, taraflarla ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Sözleşmesel Anlaşmazlıklar

Ligde yer alan takımlar oyuncularıyla olan kontratlarını sözleşmesel yükümlülüklerini yerine getirerek feshedebilirler. Takip eden mevsimin kadro planlamaları ve koşulları ile ilgili anlaşma sağlanamadığı takdirde mevcut sözleşmenin feshedileceğinin bildirilmesi tarafımızca suistimal kapsamında değerlendirilmemiştir.

Taraflar arasında imzalandığı ve VFŞL lig yönetimine gönderilmediği iddia edilen sözleşmenin bir kopyasına ulaşılamamıştır. Takım yöneticileri tarafından sözlü şekilde verilen vaatler lig yönetiminin yetki alanının dışındadır.

Ödeme Durumu

Murat “Black” Ayaz ve Ozan “Sparz” Özbay’ın 2020 Kış Mevsimi’ne ait eksik ödemeleri olduğu tespit edilmiş, takımla konuyla ilgili iletişime geçilmiştir. Ödemelerin belirlenen tarihe kadar tamamlanmaması halinde durum ayrı bir dosya olarak incelenecektir.

Sonuç

Delillerin incelenmesi, tarafların ve tanıkların dinlenmesi sonucunda herhangi bir yaptırım uygulanmasına gerek görülmemiştir. Oyuncuların eksik ödemeleri konusunda Team Aurora yönetimiyle iletişime geçilmiş ve gerekli aksiyonlar alınmıştır.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin