Geçtiğimiz günlerde oyuna yeni sezon Steel Wave operasyonu kapsamında eklenecek operatörler Ace ve Melusi’yi oyunculara haberini aktarmıştık. Şimdi ise detayları paylaşma vakti. 

Atak karakteri Ace, Savunan Melusi

Oyuna Steel Wave operasyonuyla beraber iki operatör daha dahil oluyor. Saldırgan tarafta Ace, savunma tarafında ise Melusi. Şimdi bu karakterlerin detaylarına ineceğiz ve oyuna yeni eklenen ikincil cihaz yakınlık alarmı ve yenilenen Ev haritasına göz atacağız. Yeni iki silah kaplamasını da unutmamak gerek.

Ace (saldıran):

 • Uyruk: Norveç
 • İsim: Håvard Haugland
 • Takma Ad: Ace
 • Özgün Yetenek: S.E.L.M.A. Sulu Patlatıcı
 • Zırh: 2/3
 • Hız: 2/3
 • Mekanik/Elektronik Cihaz: Uzaktan Patlayıcı ve Duman Bombası

Ace Operatörünün saldırı tüfeği olarak AK12 silahını kullandığını görüyoruz. Birden fazla atış modu içeren bu silah, ucunda bulundurduğu namlu ucu freni ile kontrol edilmesini artırıyor. AK12’nin yanı sıra M1014 Yarı-otomatik pompalı tüfek de kullanıyor. Ağır şarjör değişimi negatif bir yön olsa da yakın ve orta menzilde verdiği ağır hasar bu detayı ortadan kaldırıyor gibi. Karakterimiz Ace, ikincil silahda da P9 tabancısını kullanmakta.

Biraz da karakterimizin özel yeteneği S.E.L.M.A. sulu patlatıcısına değinmek gerek. Bu cihazın açamayacağı yer yok. Güçlendirilmiş alan ve yarı-yıkılabilir her alanı açabiliyor. Herhangi bir duvarda yeterli alanı bulursa 3 defaya kadar tetiklenebiliyor ve dikdörtgen şeklinde açıklıklar oluşturuyor. 3 tetiklenmenin de başarılı olması halinde operatörlerin geçebileceği bir alan açabiliyor. Güçlendirilmiş kapak yüzeylerini patlatmak içinse 2 adet S.E.L.M.A sulu patlatıcısı kullanılması lazım.

Melusi (savunan)

 • Uyruk: Güney Afrika
 • İsim: Thandiwe Ndlovu
 • Takma Ad: Melusi
 • Özgün Yetenek: Banshee Ses Dalgası Savunması
 • Zırh: 1/3
 • Hız: 3/3
 • Mekanik/Elektronik Cihaz: Alan Etkili Bomba ve Kurulabilir Kalkan

Sıra savunmacı operatörümüz Melusi’de. Operatörümüz Ace’in saldırı tüfeği kullanmasının aksine hafif-makineli tüfek kullanmakta. Oyuna Blood Orchid Operasyonu’nda Lesion Operatörü ile eklenilen T5SMG hafif-makineli tüfek, yüksek ateş oranı, 7’den fazla ekipmanla donatılabilen, iki farklı ateş modu ve ortalama bir hasar değeriyle oyuncuların tercihi olmakta. Melusi karakterimiz Super 90 yarı-otomatik pompalı tüfek opsiyonu ve ikincil silah RG15 yarı-otomatik tabanca ile kuşanılmış.

Melusi karakterimizin özel yeteneği Banshee ses dalgası savunması güçlendirilmiş alan ve yarı-yıkılabilir her alana yerleştirilebilen ağır yavaşlatıcı bir cihaz. Bir düşman operatör Banshee ses dalgasının tetiklenme bölgesine girmesi halinde yavaşlatma ve sarsılma etkisinin yanı sıra uğultu sesleriyle baş etmek zorunda kalır.

Yeni ikincil cihaz: Yakınlık alarmı (Proximity Alarm)

Yeni nesil ikincil cihaz yakınlık alarmını güçlendirilmiş ve yarı-güçlendirilmiş her alana yerleştirebilirsiniz. Alarmı yerleştirdiğiniz alana herhangi bir operatör yaklaşması halinde alarm bip şeklinde uyarı vererek düşman operatörün konumu hakkında bilgi verecek.

Ev (House) haritası düzenlemesi

Rainbow Six Siege içerisinde ücretsiz oynanabilen harita olan ev (house) haritası yeniliğe götürüldü. Yeni güncellemeyle beraber Ev (house) haritası biraz daha büyük olacak. Mevcut odalar daha da büyümekle kalmıyor, aynı zamanda her katta iki oda bulunan ve onları birbirine bağlayan bir merdivenle evin güney tarafında yepyeni bir bölüme erişilebilecek.

Garaj bölgesinde de değişikliklere gidildi. Yeni güncellemeyle beraber garaj kapılarından sadece biri yok edilebilir hale getirilmiş ve savunmayı daha zor hale getirme amacıyla yeni bir barikat eklenmiş. Ayrıca, ana kapı kapatılması ve kepenkli pencere bir koridor ile değiştirildiği için, evin kuzey hattındaki görüş alanı daraltılmış.

Silah Kaplamaları

Steel Wave Operasyonu güncellemesi ile iki ayrı silah kaplaması da getirildi. Ahşap hatlara sahip kaplamaları oyun içi kazanılan Renown veya R6 Credits ile sezon süresince satın alabilirsiniz.

Önceki içerikLOL: İptal Edilen Turnuva Yeniden Yapılacak
Sonraki içerikİncehesap.com Tarafından Düzenlenen 50.000TL Ödüllü Turnuvanın İlk Hafta Grup Takımları Belli Oldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin