Bizimle bağlantı kur

Espor

PlayerUnknown’s Battlegrounds Oyununda Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı

PUBG hile kullanan oyuncularla savaşına daha beta aşamasında başlamıştı ve Bluehole Studio şirketi oyunlarının CS:GO gibi hileci oyuncularla dolmasını istemiyor. Hilecilere hiç bir zaman soluk aldırmayan PUBG , Çin’de yayınlandıktan sonra hile yapan 120 oyuncuyu tutuklattı!

H1Z1 oyunu ile sevilen Battle Royale oyun tarzı ile 2017 yılının Şubat ayında açık Betaya çıkan ve çıktığı gibi büyük ses getiren PUBG oyunu 70 TL lik satış fiyatına rağmen geçtiğimiz günlerde 3.000.000 satış barajını aştı. İlk çıktığı zamanlarda çok fazla hatası olan oyunun zaman içinde neredeyse bütün hataları kapatıldı ve Aralık ayında XBOX ONEile 1.0 Tam sürümüne geçti.

Oyun çıktığından beri Hilecilerle savaş halindeydi ve hilecilere soluk aldırmıyordu. Çin’de de çok fazla sevilen ve oynanan oyun her yerde de olduğu gibi Çin’de de hile yapmaya çalışan oyuncularla karşılaştı. Çin de hile yapan oyunculardan ne kadar nefret ettiklerini biliyoruz. Çin’de 15 dolar civarında olan hileleri büyük cezalara rağmen alıp kullanan var ve PUBGoyununda yapılan hilelerin %99 Çin‘den oyuna giriyor. Hilelerle sıralama kasan oyuncular sıralama da isimlerini göstererek oradan hile reklamı yaptıkları söyleniyor.

PUBG’de Çin hükümeti ve Polisi ile işbirliği için hile yapan oyunculara ibreti alemlik bir ceza verdi. Çin’de hile yaptığı tespit edilen 120 oyuncuya hapis cezası verildi. Ümit ediyoruz ki verilen ceza hile yapan oyunculara örnek olur ve artık oyunlarda hile görmeyiz.

Özellikle hile yüzünden artık oynanmaz hale gelen CS:GO oyununda artık böyle ceza kararları alması gerekiyor.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla Espor