Bizimle bağlantı kur

CS: GO

CS:GO Haritalarının Hikayeleri !

CS:GO’da birden fazla haritada oynuyoruz. Siz kıyasıya mücadele ederken aslında o haritaların bir hikayesi olduğu hiç aklınıza geldi mi ? Gelin sizinle CS:GO haritalarının hikayeleri ne göz atalım!

İlginizi Çekebilir: CS:GO Rekabetçi’de Faydalı 10 Kod !

Dust 2

Harita Fas’ta geçiyor ve bölgede savaş var. CT’ler bölgeye kimyasal silah getirerek Teröristleri yok etmek istiyor. Bomba alanlarındaki X işaretinin anlamı da helikopterlerin erzak ve silahları nereye atacaklarını bilmesi. Savaştan kaçan bazı insanlar bölgede yerleşmeye başladığı için devlet bölgeye erzak gönderiyor. Teröristlerde hem erzakları hemde kimyasal silahları yok etmek için bomba kurup ,patlatıyorlar.

Bomba kurma bölgesindeki kutularda Arapça meyve yazar.

Cobblestone

North William diye bir adam 2015 yılında bu harita da kaybolmuş deniyor. Cobblestone tarihi bir mekan ve North William denen adam teröristlerden korkarak kaleyi tamir ettirip kendisine savunma yeri oluşturuyor. Teröristler yıllardır işkence yapan North’un peşini bırakmıyor ve kendisine savunma yeri yaptığını anlıyorlar. Teröristler bunu öğrenince hem Norh’u öldürmek hemde mekanı patlatarak değerli tarihi eşyaları yağmalamak için bomba kuruyor. Kaleyi swat ekipleri koruyor.

Inferno

Teröristler ufak bir köyde iki tane boru hattını patlatmaya çalışıyor. Reddit’te söylenen başka bir şeyde askerler köye radyo aktif madde getiriyor ve köylülere zarar veriyor. Bölge halkı da buna sinirlenerek oyunda A ve B bölgesinde bulunan radyo aktif maddeleri patlatmaya çalışıyor.

Nuke

Dünyayı daha yeşil bir hale getirmek için nükleer enerji santrali açıldı. Santralin bir çok ödül aldığını oyun içinden de görebilirsiniz. Bu ödüllerin tamamı güvenlik ödülü oluşturuyor. Teröristlerde devletin yaptığı şeyi aha al sana güvenlik deyip bomba ile patlatmak istiyor ve bunun sonucunda etrafa yayılan nükleer parçacıklar bölgeyi yaşanamaz hale getirecek ve devleti suçlu konuma düşürecek.

Mirage

Mirage topluluk yapımı bir harita. Haritada Arapça kelimeler olduğu için Arapların olduğu bir bölgedeyiz. CTler Teröristlerden bölgeyi alıp burayı güvenli bölge yaparak silahlarını ve araçlarını bölgede tutuyor. Teröristlerde CTlerin güvenli alanını patlatarak silah ve araçlarını yağmalamak istiyor.

Train

Harita Rusya’da geçiyor. Haritanın hikayesi çok basit teröristler devletin trenlerini patlatmak istiyor ve böylece devlete zarar vermek istiyor. Öte yandan sidelarda bulunan nükleer kutulardan tahmin yürütürsek eğer teröristler sanayi bölgesindeki nükleer kutuları patlatarak sanayi bölgesini yerle bir etmek istiyor. Sanayi bölgesi olduğuna haritanın dışındaki fabrika borularından anlayabilirsiniz.

Overpass

Harita Berlin’de geçiyor. CT’ler askeri kargo aracı ile kendi bölgelerine füze gönderirken bunu önceden bilen Teröristler aracın tam geçiş yolunda arabaya saldırıda bulunuyor. A side bölgesine baktığımız zaman zaten aracın saldırıya uğradığını anlayabiliriz. Teröristler B side bölgesinde bulunan kolonu patlatarak köprüden destek ekip gelmesini ve askeri kargonun da yerle bir olup yok olmasını istiyor.

Cache

Harita Rusya’da geçiyor. Harita Çernobil patlamasından sonrasında geçiyor. Harita aslında bir nükleer enerji santrali. Patlamadan sonra bölgede hiç bir sivil kalamadığı için haritada ordu deney ve projeleri  gerçekleştirmek istiyor. Uluslararası projelerin yapıldığını anlayan teröristler bölgeyi bombalayıp yok ederek devlete olan güveni azaltmak kendilerini halk gözünde yükselmek istiyor.

Kaynak: HellianTV

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO