Dün oynanan (7 Kasım Cuma) çeyrek final karşılaşmalarından sonra yarı final eşleşmeleri belli olmuştu. Yarı finalde karşılaşan G2, Heroic, Navi ve Gambit takımlarından kazanan iki takım büyük finale adını yazdırdı. Büyük finalin kazananı ise tam bir milyon dolar ile ödüllendirilecek.

Yarı Final Sonuçları

G2 vs. Heroic

İlk harita olarak seçilen Nuke’da belirgin bir Heroic üstünlüğü vardı diyebiliriz. Yer yer G2’nun da maça ortak olduğu güzel bir harita izledik. Heroic 16-12 ile haritanın kazananı oldu. İkinci harita Mirage’de ise işler G2 için gayet iyi gitti ve 16-10 ile haritayı kazanmayı başardı. Üçüncü harita Inferno’da kıran kırana bir karşılaşma izledik. İki takım da oyuna hakim olmak için çok çabaladı ve seyir zevki yüksek bir maç ortaya çıkarttılar. Uzatmalara kadar giden bu karşılaşmayı G2 19-15 ile kazanarak adını büyük finale yazdıran takım oldu.

NAVI vs. Gambit

Bu maç için ise diyebileceğimiz tek şey ezici bir NAVI üstünlüğünden başka bir şey değil. İlk harita Overpass’i 16-8 ile rahatça kapatarak ikinci haritaya giren NAVI, Mirage’de de çok rahat bir şekilde 16-3 kazanmayı başardı. Adını büyük finale yazdıran bir diğer takım oldu.

Büyük Final Eşleşmesi

Büyük finalde karşı karşıya gelecek olan iki takım Natus Vincere (NAVI) ve G2 Esports, grup aşamalarından çeyrek finallere, çeyrek finallerden yarı finallere kadar gelerek adlarını büyük finale yazdırmayı başardılar.

NAVI için bir şeyler diyecek olursak finale kadar olan macerasında çok zorlandığını söyleyemeyiz. Yer yer rakibinin maça ortak olduğu anlar olsa da genellikle rahat şekilde rakiplerini eleyerek finale kadar gelmeyi başardı. Zaten turnuvanın büyük favorilerinden birisiydi.

G2 için ise şimdiye kadar finali hak eden bir performans ortaya koyduklarını söylersek yanılmış olmayız. Fakat turnuvanın bariz bir final favorisi değildi. Finale çıkması biraz sürpriz oldu diyebiliriz. Ancak gösterdikleri performansla burayı net bir şekilde hak ettiklerini söyleyebiliriz. Finale kadar olan macerasında yer yer uzatmalara giden zorlu mücadeleler ile yer yer de rahat aldıkları maçlar ile buraya kadar geldiler.

Büyük Final;

  • Pazar Günü 22:00 – NAVI vs. G2

Büyük finalde favorinin NAVI olduğu bir gerçek fakat G2’nun ortaya koyacağı performansa göre maçın kazananı olması da artık sürpriz olmayacaktır. Heyecanlı bir final karşılaşması bizleri bekliyor olacak.

Önceki içerikRiot Games ve Rihanna Arasında Şaşırtan Ortaklık!
Sonraki içerikFIFA 2022 Rulebreakers Team 2 Kadrosu Yayınlandı!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin