REKLAMmonsters reloaded advertisement

Başkan Donald Trump, WeChat uygulaması aracılığıyla Çin’li şirket ile Amerikan şirketleri arasındaki işlemleri yasaklayacağını duyurduğunda, Tencent için sorunlar baş göstermişti. Epic Games ve Riot Games gibi oyun devlerine (kısmen) sahip olan Tencent’in, şimdi ise Amerika ile tamamen başı derde girmiş durumda.

Tencent – USA

Başkan Trump, popüler sosyal medya uygulaması TikTok’u, platformun Amerika bölümünü bir Amerikan şirketine satmaya zorlayan bir yasak getirmişti. WeChat ve bununla birlikte bir bütün olarak Tencent’e gelen işlem yasağı 45 gün içinde yürürlüğe girecek ve şirkete olası bir çözümü bulmaları için biraz zaman tanıyacak.

Belgelere göre Trump, “WeChat ile ilgili herhangi bir kişi tarafından veya Amerika Birleşik Devletleri’nin yargı yetkisine tabi herhangi bir mülkle ilgili olarak Tencent Holdings Ltd. veya bu kuruluşun herhangi bir yan kuruluşu ile yapılan herhangi bir işlemi” yasaklayacak.

Bunun Tencent’in kendisi üzerinde ne gibi bir etkisi olacağı henüz bilinmiyor, ancak League of Legends ve VALORANT gibi Amerikan pazarında oynanan oyunlar da etkilenecek gibi görünüyor.

Yasakların Sebebi Kimlik Gizliliği

Beyaz Saray’a göre ByteDance ve Tencent gibi şirketler, kullanıcıları hakkında çok fazla kişisel bilgi toplayarak Amerikan vatandaşlarının mahremiyetini tehdit ediyor.

ByteDance, faaliyetlerinin Amerikan tarafını bir Amerikan şirketine satma konusunda görüşmelerde bulunuyor, ancak Tencent Gaming’in işlem yasağına ilişkin tepkisinin ne olacağı belirsiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Valorant FaZe Clan Turnuvasında Killjoy Yer Almayacak

Önceki içerikValorant FaZe Clan Turnuvasında Killjoy Yer Almayacak
Sonraki içerikCS:GO Efsanesi ScreaM Kariyerini Noktaladığını Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin