ESL‘in bugün Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre Kuzey Amerika takımı Orgless dağıldı, takım oyuncularından biri olan Jaccob “yay” Whiteaker’in açıklamasına göre, bu duruma sebep olan etkenlerden birisi ise Valorant.

Orgless hali hazırda, Kasım ayında gerçekleşecek Major öncesi yapılan ESL Road To Rio turnuvasında mücadele ediyordu. Bu yüzden açıklama ESL‘in resmi twitter hesabı üzerinden geldi.

Orgless turnuvada şimdiye kadar Cloud9 ve Evil Geniuses takımları karşısında kaybederek 0-2 skoruyla devam ediyordu. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda oynanan FLASHPOINT ligini ise 5. sırada tamamlayarak, organizasyonsuz bir takım olarak adından söz ettirmeyi başarmıştı. Geçtiğimiz aylar içerisinde oyununu geliştiren takım, adından da anlaşılabildiği üzere bir organizasyon arayışı içerisindeydi fakat istediklerini elde edememişler gibi görünüyor.

Takım oyuncularının çoğu duruma sessiz kalırken, Jaccob “yay” Whiteaker  yaptığı canlı yayın sırasında “Valorant çıktıktan sonra bize gelen bütün teklifler geri çekildi” şeklinde bir açıklama yaptı.

Duruma göre, yarı profesyonel takımların CS:GO arenasında iyi bir konuma erişmeleri, Valorant’ın çıkışının ardından bir hayli zorlaşmış gibi görünüyor.

Önceki içerikRiot Games, Valorant Skin Fiyatları İçin Açıklama Yaptı
Sonraki içerikValorant’ta kullanılabilecek En iyi Silahlar

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin