nostalji oyunlar

Herkese tekrar merhaba. Bugün nostalji serimizdeki bir diğer oyunla siz değerli takipçilerimizin karşısındayız. Bu yazımızdaki nostaljik oyunumuz Left 4 Dead 2. Herhalde aranızda Left 4 Dead 2’yi internet kafede arkadaşlarıyla oynamayan çok azdır. Eğer internet kafeye bir arkadaş grubuyla gidiliyorsa mutlaka ilk duraklarınızdan biri bu oyun olmuştur. Peki bu oyunun bu kadar sevilmesinin arkasındaki neden nedir? Kısaca oyunumuza bir göz atalım.

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2, Valve’nin 2009 yılında piyasaya sürdüğü bir zombi temalı aksiyon FPS oyunudur. Oyunun birden çok modu olması, arkadaşlarla birlikte co-op oynanması oyunun oynanma süresini oldukça uzatıyor. Ayrıca oyunun hikayesi de oldukça düşünülmüş. İnsanların dışında her bir zombinin bile neden öyle olduğuna dair mutlaka bir hikaye bulunuyor.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Oyunda standart hiç bir özelliği olmayan zombiler dışında özel türler bulunuyor. Örneğin “charger” adını verdikleri zombi oldukça kuvvetli ve gücüyle size saldırıyor. Veya “boomer” zombisi size zehirli bir sıvı atabilir.

Charger
Steam

Ayrıca oyunda olmazsa olmaz bir konu varsa o da takım oyunudur. Arkadaşlarınızla birlikte hareket etmeli ve sürüden ayrılanı zombi kapar mottosunu aklınıza yazmalısınız. Bazı bölümlerde gerektiği için ayrılmanız gerekebilir fakat bunu boş yere yapmamanızı öneriyoruz. Özellikle tek kaldığınız zaman kafanıza bir “jockey” atladığında yanınızda arkadaşınız yoksa ölürsünüz.

Oyundaki silahlarda oldukça kapsamlı ve iyi düşünülmüş. Herkes aynı silahı kullanmak zorunda değil. Bölümün gerektirdiklerine göre çeşitli silahlardan kombin yapmanız takımca faydanıza olacaktır. Oyunda çeşitli bir sürü bölüm mevcut. Kimi bölümde arabaya benzin bulup kaçmaya çalışırken, kimi bölümde helikoptere yetişmeye çalışıyorsunuz. Ayrıca bölümde süre geçtikçe gelen zombi sayısı da artıyor. Dolayısıyla erken bitirmeniz için elinizden geleni yapmalısınız. Takım oyununun öneminden zaten bahsetmiştik, öyle ki eğer takımınızdan birisi yaralandıysa, mutlaka onu iyileştirmeye veya canlandırmaya çalışın. Aksi takdirde bazı bölümleri üç kişi geçmeniz neredeyse imkansız.

L4D2 Zombi
Steam

Sonuç olarak eğer oyunu oynamadıysanız ve bir arkadaş grubunuz varsa oyunu mutlaka alın ve oynayın. Steam üzerinde oyun 18,50 TL değerinde ücrete sahip. Fakat indirim günlerinde oyunun fiyatını çok daha cüzi bir miktara görmeniz mümkün.

Herkese iyi haftalar dileriz. Diğer haberlerimizde görüşmek üzere!

Önceki içerikfastPay Wildcats, Masters’a Çıkan No Org Found Takımı İle Anlaştı
Sonraki içerikEn İyi FIFA Taktikleri Ve İpuçları

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin