Richard Lewis’a konuk olan NiP takımının eski CS:GO oyuncusu Robin ‘Fifflaren‘ Johansson, NiP hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

The Richard Lewis Show #141 w/ Fifflaren

Öncelikle 2013 yılında toplamda sadece 35.000$ kazandıklarını söyleyen Fifflaren, NiP organizasyonunun turnuvadan kazandıkları paraları, sponsorlardan gelen paraları ve oyun içindeki stickerlardan gelen paraları kendilerine vermediğini ve ceplerine indirdiğini söyledi. (NiP takımı 2013 yılında bir çok başarıya imza atmıştı ve bu turnuvaları düşününce oyunculara verilen para gerçekten az bir miktarda)

2014 yılında Balkanlarda büyük bir doğal afet olmuştu ve bölgedeki insanlara yardım etmek için NiP oyuncusu Faruk “pita“Pita, kampanya başlatmıştı. Bu kampanyadan toplam 22.000$’a yakın bir para toplandı ancak yardım yapılmadı. Fifflaren’e göre bu paraya NiP yöneticileri tarafından el konuldu.

Fifflaren, ESL One Cologne turnuvasında duygusal bir veda yapan Get_RiGhT‘in takımdan ayrılması için yönetimin baskı yaptığını söyledi. 2012 yılında yönetim ile oyuncular arasında bir bağ olduğunu söyleyen Fifflaren, 2019 yılına geldiğimizde ise bu bağın tamamen yok olduğunu ve Get_RiGhT’ın takımdan ayrılmaması için oyuncu ile konuştuğunu söyledi.

Fifflaren NiP hakkında bir çok açıklamada daha bulundu. Bunları yukarıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Şuan ki NiP takımının CEO’su Hicham Chahine, Fifflaren’ın söylediklerinden sonra bir açıklama yaptı ve kendilerini savundu. (Açıklamayı buradan okuyabilirsiniz)

Fifflaren, NiP CEO’sunun yaptığı açıklamayı yalan olarak niteledi ve bir sonraki yalanı beklediğini söyledi.

NiP takımının efsane oyuncuları Fifflaren’ın açıklamalarını %100 destek verdiklerini söylemesinden sonra NiP takımının yaptığı açıklamanın ne kadar doğru olduğu tartışmalı.

2014 yılında Fifflaren’ın yerine takıma transfer edilen maikelele’de takıma katıldıktan sonra katıldıkları DreamHack 2014 turnuvasında kendisine ait olan sticker parasının daha az verildiğini söyledi. Paranın neden az olduğunu sorduğunda ise takıma yeni katıldığı ve bu yüzden parayı az aldığı söylendi.

Şuan Heroic’te oynayan ancak NiP takımının efsane oyuncusu Friberg’te açıklamaları destekledi ve zamanı geldiğinde daha çok şeyin açıklanacağını söyledi.

Şuan Fnatic’te oynayan Xizt’te açıklamaları doğruladı.

 

NiP organizasyonunun bu açıklamalar karşısında nasıl bir savunma yapacağı büyük merak konusu. Yoksa yılların efsanesi NiP, yalan mıydı?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin