MSI, aylar önce sıvı soğutmalı ekran kartı çıkaracağını duyurmuş ancak daha fazla detay vermemişti. Bugün ise resmi bir açıklama yaparak ilk sıvı soğutmalı model olan RTX 3080 Sea Hawk adlı ekran kartını tanıttı.

İlk sıvı soğutmalı model olan GeForce RTX 3080 ekran kartı bugün piyasaya sürüldü. Bu model, geniş 240 mm radyatör ve çift 120 mm MSI Torx 4.0 fanlı “Hepsi Bir Arada” soğutma özelliğine sahiptir. Ekran kartı, Asetek ile işbirliği içinde tasarlanmış yeni bir “düşük profilli” sıvı pompası ile donatılmıştır. Pompa, hem GPU’yu hem de belleği kapsayan büyük bir mikro kanatlı bakır tabana tutturulmuştur.

Bu güçlü soğutma çözümü artık temelde hafif yük altında fanları kapatan Zero Frozr teknolojisini destekleyecek. MSI, fanların hangi sıcaklıkta dönmeyi bıraktığını veya pompanın devre dışı bırakılıp bırakılmadığını henüz açıklamadı.

RTX 3080 Sea Hawk X, fabrikada 1785 MHz‘e hız aşırtma işlemine tabi tutulmuştur; bu, referans özelliklerine (1710 MHz) göre orta düzeyde bir artış anlamına gelir. Bu model, çift 8 pimli güç konektörlü, tam özel bir PCB’ye sahiptir. MSI, PCB’nin bir resmini paylaşmadı, bu nedenle Sea Hawk X’in kart tasarımını Gaming X veya Supreme gibi diğer serilerle paylaşıp paylaşmadığı belli değil.

GeForce RTX 3080 Sea Hawk X 10G

GeForce RTX 3080, NVIDIA’nın 2. nesil RTX mimarisi olan Ampere tarafından desteklenen, oyuncuların arzuladığı ultra performansı sunmaya hazır. Harika bir oyun deneyimi için gelişmiş RT Çekirdekleri ve Tensör Çekirdekleri, yeni akış çoklu işlemcileri ve süper hızlı G6X bellek ile oluşturulmuştur.

  • 1785 Mhz Boost Hızı
  • 19 Gbps Bellek Hızı
  • 10GB GDDR6X
  • DisplayPort x 3 (1.4a)
  • HDMI x 1 ( [email protected] destekli)

Zero Frozr

Zero Frozr, fanları hareketsiz tutar ve soğutma gerekene kadar sessizliği korur.

Micro-Fin Bakır Taban

Mikro kanatlı bakır taban, ısıyı verimli bir şekilde dağıtmak için hem GPU’yu hem de VRAM’i kapsar.

TORX FAN 4.0

Bir ekip çalışmasının başyapıtı olan fan kanatları, eşi görülmemiş seviyelerde odaklanmış hava basıncı oluşturmak için çiftler halinde çalışır.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin