TaleWorlds, destansı ortaçağ simülatörünü geliştirmeye devam ediyor

Mount & Blade 2: Bannerlord, iki haftalık testin sonucundan sonra beta sürümü 1.3.0‘ı ana sunucularına getirdi ve bu sürümde daha fazla iyileştirme, çökme düzeltmesi (crash) ve birçok karakterinin davranışında iyileştirmeler görüyoruz.

Yeni oyun sürümü 1.3.0 için yama notlarına liderlik etmek, bugüne kadar yamaların çoğunun ana odağı olan çökme düzeltmelerinin bir koleksiyonudur. Oyun piyasaya sürüldüğünden beri oyuncular çökmelerden ve hatalardan muzdarip olsa da, geliştiriciler oyuncu geri bildirimleri ve hata raporları ile birlikte bunları düzeltmek için çok çalışıyorlar. Yeni beta dalı, çoğu oyuncunun oyunundan çıkmadan önce çökmelerin tespit edilmesine izin verdi. Böylelikle hataların kaynakları üzerinden doğrudan çalışma yapabilirler.

Yeni yama aynı zamanda oyunu dengelemek için daha fazla lord ve diğer NPC’ler kendi paralarını yönetmede daha iyi hale gelirken, Tavernalardaki paralı asker grupları daha büyük ve daha güçlü hale geldi.

Yama Notları

  • Bu yama büyük Bannerlord dünyasının biraz daha inandırıcı hale getirmek için hem küçük hem de büyük bazı ince ayarlar içeriyor. Böylesine karmaşık bir oyunla, TaleWorlds’ün birlikte çalışması gereken tüm farklı sistemleri dengelemesi biraz zaman alacak.
  • İmparatorluk taraftarları için ana hikayenin son aşamasını başlatırken meydana gelen nadir bir hata düzeltildi.
  • Bir karşılaşmada “Uzaklaşmaya çalış” seçeneği belirlenirken oluşan bir kilitlenme düzeltildi.
  • Eğitim alanına refakatçi ile girildiğinde meydana gelen Kaydet ve Yükle ile ilgili bir takılma düzeltildi.
  • Bazı efendiler bütün paralarını kaybedip açlıktan ölüyorlardı. Bunun nedeni, tahkim vergilerinin % 25 oranında artırılmış olmasıydı. Ayrıca, NPC klan liderleri artık iflas etmeden önce para kaybetmeye ve garnizon boyutlarını azaltmaya daha hızlı tepki veriyor.
  • Bir yerleşim kaybedilirse (bir kale için 25, bir kasaba için 50) etki cezası eklendi.
  • Daha önce tanıştığı bir efendiye yardım ettikten sonra oyuncunun ilişki avantajı almasını engelleyen bir hata düzeltildi.
  • Süvarilerin avantajı % 30‘dan % 20‘ye düşürüldü.
  • Meyhanelerdeki paralı grupların büyüklüğü ve ortalama seviyeleri (2x) arttı.

Sürece dahil olmak istiyorsanız, Steam kütüphaneniz aracılığıyla oyunun beta test olarak ekleyebilirsiniz.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin