Xbox, geçtiğimiz saatlerde Minecraft severleri sevindirecek bir haber paylaştı. Xbox Game Pass – PC kütüphanesine gelecek olan Minecraft’a sadece bilgisayarında Xbox Game Pass kullanan oyuncular ulaşacaklar.

Minecraft, tatlı ve hoş yapısıyla oyuncuları kendine bağlayan ve verdiği özgürlük sayesinde nice oyuncuların hayalindeki mekanları kurmasına olanak sağlayan bir oyundur. Yaratıcılık modu hariç hayatta kalma modu ile açlıkla ve gece ortaya çıkan canavarlarla baş edip hayatta kalmaya çalışıyoruz. Minecraft, yaşı küçük ya da büyük olan herkese hitap eden bir oyun olması nedeniyle yediden yetmişe herkesin severek oynadığı bir oyundur.

Xbox Game Pass – PC kütüphanesine gelecek olan Minecraft iki farklı versiyonu ile geliyor. Minecraft: Java Edition ve Minecraft: Bedrock Edition olarak iki farklı versiyona sahip olabileceksiniz. İki versiyon da 2 Kasım’da kütüphaneye eklenecekler.

Java Edition ve Bedrock Edition arasındaki farklar nelerdir?

İkisi de aslında temel Minecraft diyebiliriz. Fakat en büyük fark platform uyumluluğu. Java versiyonuna sahip bir oyuncu sadece PC oyuncuları ile oynayabilirken, Bedrock versiyonu sahibi oyuncu PS4, Mobil ve PC (Win 10) cihazlarından bağlanan bir oyuncuyla cross-platform desteği ile oynayabilmektedir. Aynı zamanda Bedrock versiyonu C++ dili ile kodlandığından eski/düşük sisteme sahip cihazlarda daha iyi performans verebilmektedir.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri;

  • CPU: Intel Core i3-3210 3.2 GHz/ AMD A8-7600 APU 3.1 GHz veya eşdeğeri
  • GPU (Tümleşik): Intel HD Graphics 4000 (Ivy Bridge) veya OpenGL 4.4* ile AMD Radeon R5 serisi (Kaveri serisi)
  • GPU (Ayrı): Nvidia GeForce 400 Serisi veya OpenGL 4.4 ile AMD Radeon HD 7000 serisi
  • RAM: 4 GB
  • HDD: Ana oyun, haritalar ve diğer dosyalar için en az 1 GB

Önerilen sistem gereksinimleri;

  • CPU: Intel Core i5-4690 3.5GHz / AMD A10-7800 APU 3.5 GHz veya eşdeğeri
  • GPU: GeForce 700 Serisi veya OpenGL 4.5 ile AMD Radeon Rx 200 Serisi (tümleşik yonga setleri hariç)
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 4 GB (SSD önerilir)

Minecraft, Game Pass sahibi olan ama hiç Minecraft oynamamış olan oyuncuların değerlendirebileceği ve tavsiye ettiğimiz bir oyundur. İlginizi çektiyse bir, iki saatinizi geçirmenizin pek bir zararı olmayacaktır. Minecraft seven ve Game Pass sahibi olan oyuncular şu an bayram etmeye başlamıştır bile.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin