Hiç kuşkusuz ki en iyi araba simülasyonlarından biri olan Forza Horizon serisinin hayranları beşinci oyunu da sabırsızlıkla beklemektedir. 9 Kasım’da çıkışını gerçekleştirecek olan Forza Horizon 5 için Game Pass kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi.

9 Kasım’da çıkar çıkmaz Game Pass kütüphanesine düşecek olan Forza Horizon 5, Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One ve Windows 10 Bilgisayarlar için oynanabilir olacak.

EN GELİŞMİŞ HORIZON MACERANIZ

“En Gelişmiş Horizon Maceranız sizi bekliyor! Dünyanın en iyi arabalarından yüzlercesini sınırsız ve eğlenceli bir sürüş deneyimiyle kullanarak Meksika’nın canlı ve sürekli değişen açık dünya manzaralarını keşfedin.”

Meksika’da geçecek olan Forza Horizon 5, çevre ve açık dünya detaylarıyla çok etkileyici görünüyor. Işın izleme gibi daha yeni teknolojileri de içinde bulundurmakta. Meraklıları için oyun tanıtımından sonra yayınlanan harita ise şu şekilde görünüyor;

Oldukça geniş bir alana ev sahipliği yapan Forza Horizon 5’in haritası gayet doyurucu gözüküyor. Özellikle bu dünyada daha çok yeşil alan bulunması doğal güzellikleri de içinde bulundurması anlamına geliyor. Arabalarla sürüş esnasındayken gayet keyifli manzaralara tanıklık edeceğiz gibi duruyor.

Forza Horizon 5 “Xbox Series X|S için Geliştirildi” simgesine de sahip.

“Xbox Series X|S için Geliştirildi” ibaresini bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse; Bir oyunda bu ibare varsa oyun Xbox Series X ve S konsolları için optimize edilmiş demektir. Bu da oyunun konsolların desteklediği tüm teknolojilerle uyumlu olması demek oluyor. Örneğin Forza Horizon 5’i 4K 60FPS görüntü desteği ile oynayabileceksiniz. Ayrıca Ray Tracing desteği de içermektedir.

Microsoft’un yayıncılığını üstlendiği ve çıkışını gerçekleştirecek bazı oyunların da Game Pass’e gelmesi bekleniyor. Zaten Game Pass’e ne kadar önem verdiklerinden çok bahsetmeye gerek yok. Forza Horizon 5’in de Game Pass kütüphanesine gelecek olması satışları kesinlikle daha da fazla arttıracaktır.

Göz Atmayı Unutmayın; Forza Horizon 5, Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Önceki içerikLeague of Legends 11.21 Yama Notları
Sonraki içerikGod of War Ocak Ayında PC’ye Geliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin