Sony, 2018 yılında yayınlanmış ve Playstation 4’e özel olan God of War’ı Ocak ayında PC’ye getireceğini duyurdu. Geçtiğimiz aylarda oyunun GeForce Now veri tabanından PC sürümü sızdırılmıştı.

Sony Santa Monica’dan Grace Orlady; “God of War’ı PC’ye getirirken öncelikli hedefimiz, ekibin yarattığı olağanüstü içeriği vurgulamak ve platformun oyunun benzersiz, nefes kesici ve yüksek performanslı bir versiyonunu oluşturmak için sunduğu güçlü donanımdan yararlanmaktı” dedi. “Gerçek 4K çözünürlük seçeneği, yüksek kare hızlarıyla Kratos ve Atreus’u kontrol ederken sinematiklerde girmeyecek siyah ekranlar sayesinde oyunun tadını daha fazla çıkarabileceksiniz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

God of War PC sürümü çok çeşitli hazır grafik ayarları içermektedir. Yeterince güçlü bir bilgisayara sahip oyuncular daha iyi çözünürlüklü gölgeler ve yükseltilmiş ekran alanı yansımaları ile karşılaşacaklar. GTAO ve SSDO ile ortam tıkanıklığı için de desteği bulunmakta.

Oyunun PC sürümü Sony’nin duyurusuna göre 14 Ocak 2022‘de çıkışını Steam platformu üzerinden gerçekleştirecek. Şu an ön siparişte 329,00 TL fiyatı ile satışa sunuldu.

God of War – Announce Trailer | PC

Oyun ayrıca Nvidia’nın Deep Learning Super Sampling (DLSS) ile “tam entegrasyon” özelliğine sahipken, daha iyi performans için Nvıdıa Reflex’i de destekliyor. PC için God of War, DualShock, DualSense ve desteklenen diğer gamepadler için klavye eşlemesi ve “sağlam denetleyici desteği” ile birlikte 21:9 ultra geniş ekranlar için de destek sunacak. Yani oyun Nvidia’nın nimetlerini fazla fazla kullanmakta ve bu da oyuncuları memnun edecek gibi duruyor.

Kısaca God of War Tanıtımı

Olimpos Tanrılarından aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşıyor. Bu sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için savaşmak ve oğluna da aynısını öğretmek zorunda. Kratos yeniden bir baba. Onun saygısını kazanmaya kararlı oğlu Atreus’un akıl hocası ve koruyucusu olarak, bir yandan oğluyla son derece tehlikeli bir dünyada ilerlerken diğer yandan da adeta onun simgesi olan öfkesini bastırmak ve kontrol etmek zorunda. Mermer taş ve sütunlarla kaplı gösterişli Olimpos’tan çıkıp Viking öncesi İskandinav kültürünün amansız orman, dağ ve mağaralarına gelen Kratos, kendi yaratık, canavar ve tanrı panteonu olan yeni ve bambaşka bir diyarla karşı karşıya.

Oyuncuyu her zamankinden daha çok aksiyonun içine sokan omuz üstü kamera açısı sayesinde, God of War™’daki savaşlar Kratos’un yüzleşeceği İskandinav yaratıkları panteonunu yansıtıyor: Görkemli, vahşi ve zorlayıcı. Yeni bir ana silah ve yeni kabiliyetler bir yandan God of War serisini simgeleyen ruhu korurken bir yandan da türe yeni bir boyut katan şiddetli mücadeleler sunuyor.

God of War Steam sürümünün sayfasını ise buradaki bağlantıdan ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin