Oyuncuların en sevdiği modların başında, URF (Ultra Rekabet Faktörü) ve ARURF (Rastgele Ultra Rekabet Faktörü veya All-Random Ultra Rapid Fire) gelebilir ancak sadece yılda 2 kere gelen bu iki mod kendini oldukça özlettiriyor.

2020 MAYIS URF NE ZAMAN BİTECEK?

Modlar, Türkiye sunucusuna ve tüm sunuculara, PBE’den sonra oyunun 10.10 yamasıyla birlikte getirildi. URF olarak getirilen mod ile oyuncular istedikleri şampiyonu pickleyip oynayabiliyorlar. Ayrıca oyuncular, 5 şampiyon da banlayabiliyor. 14 Mayıs’ta sunuculara gelen URF’un bitiş tarihi ise 16 Haziran. Elinizi çabuk tutun, bitmeden bu oyun modunun keyfini çıkartın!

RIOTER’LAR AÇIKLAMA YAPTI

Sürekli sorulan “URF ya da ARURF neden kalıcı mod yapılmıyor” sorusuna; forumlarda (Eski LoL forumu 3 ay önce arşivlenip kaldırıldı) Rioter’lar cevap verdi. Yanıtta, oyun modunun rekabetçi / dereceli maçlara girişleri azalttığını, insanları istemciye daha az girdiklerini ve bu sebeple de oyun modunun sunuculara kalıcı getirilmediğini söylediler. Ayrıca, modun sınırsız skill atma sistemi olduğu için insanların çok fazla rage quit atıp uzun süre oyuna girmediklerini istatiksel olarak görüldüğünü ortaya koydular.

Urf bittikten sonra girilen oyun sayısının azaldığını da göz önüne almak gerek. (Normal oyun, dereceli, Aram) Şu noktada doğru diyebileceğimiz şey ise, moddan sonra dereceli ya da normal oyun girmek oldukça zorlu oluyor. Cooldown (skill süreleri) kısaldığı için bazen urf ile normal oyunu karıştırıp yanlışıkla ulti atabiliyorsunuz!

Ancak Rioter’ların kaçırdığı noktaya da değinmek lazım, bazı oyuncular rekabetçi oyunu oynamaz iken sadece URF ya da ARURF geldiği için kendini oyuna atabiliyor. Sabahlara kadar URF oynamayan bizden değildir!

ARAM KALKMALI MI?

Çoğu kişinin savunduğu bir diğer mesele ise, Urf modunun kalıcı olmaması ancak ARAM’ın hala oyunda yeri olması. Aram, League of Legends hikayesine (LORE’una) göre artık eski bir köprü adını aldı ve yakın zamanda bir re-work yemesi bekleniyor. Aram kaldırılır mı bilmiyoruz, ancak çoğu kişinin ARAM’ın gereksiz olduğunu düşündüklerini söyleyebiliriz. Aram’ın kaldırılıp Urf’un kalıcı mod olmasını siz de ister miydiniz?

 

Size küçük, ama bir o kadar da rahatlatıcı bir ARURF videosu bırakıyoruz. Tek atmalara doyamıyoruz, haydi oyuna!

Rahatlama seansı (RURF)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: RUST HALA OYNAMAYA DEĞER Mİ?

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin