League of Legends’in adından fazlasıyla konuşturacağı yeni şampiyonu Samira hakkında yeni bilgiler yayınlandı. Riot Games tarafından yayınlanan haberde şampiyonun hikayesi ve oyun içinde yaptığı bazı hareketler paylaşıldı. Hadi gelin sizlerle birlikte şampiyon hakkında verilen bilgileri inceleyelim. Ayrıca ufak bir hatırlatma yapalım bu şampiyon fazlasıyla can sıkabilir çünkü ultisinin bekleme süresi yok!

Samira’nın Yaratılma Hikayesi

Samira’nın oynanış şekli, şampiyon daha tasarlanmadan çok önce belirlenmiş. Oyun tasarımcısı Blake “Squad5” Smith tarafından yaratılan Samira aksiyon oyunlarını aratmayacak bir yetenek dizilimine sahip olacağı tasarımdan önce belirlenmiş. Squad5 karakter tasarlama ekibine bir prototip karakter sunduğunda Samira’nın günümüzdeki haline çok benziyormuş ve ufak tefek değişikler ile Samira elde edilmiş.

Squad5′ in Ağzından Samira

“Samira’nın, Jhin ve Senna gibi sadece arkalarda durup uzun menzillerden ateş eden nişancılardan farklı bir hissiyat oluşturmasını istedim.” diye açıklıyor Squad5. “Karşınızda her fırsatta yakın dövüş menziline girmenizi isteyen bir yetenek seti bulunuyor. Samira risk almayı ve rakiplerle kafa kafaya dövüşmeyi sever.” Bu karaktere uygun hem yakın dövüşte kullanabileceği hem uzak mesafeli hasar için gerekli bir silah lazım. İşte o silahta tam olarak bu:

Bu tabii ki Samira’nın elinde bir glock tabancayla Vadi’de gezeceği anlamına gelmiyor fakat epey havalı görünen yaylı sistemli silahlar kullanabilmesini sağlıyor: İki tane silah gibi silah ve bir tane kılıç gibi kılıç (kılıcın da kendine ait patlayıcı mühimmata sahip olduğunu unutmayın).

Aklınızda bir soru var değil mi? Karakter hem yakın dövüşte etkili hem uzaktan hasar verebiliyor. Ultisinin bekleme süresi yok. Ayrıca ultisinin Katarinan’ın ultisine fazlasıyla benzemesi. Riot Games aklınıza takılan soruya şöyle bir cevap vermiş:

Samira’nın pasif yeteneği bir stil göstergesi. Farklı saldırılar kullanarak stilini yükseltiyor ve S derecesine geldiğinizde ultisi açılıyor.

“Samira oynaması çok zor bir şampiyon gibi görünüyor çünkü stilini arttırmak için sürekli farklı saldırılar kullanmanız gerekiyor. Bunu gördüğünüzde akla gelen ilk soru ‘Neden farklı saldırılar kullanmalıyım?’ oluyor,” diyen Squad5 sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Bunun gibi bir sistemin ödülü de çok yüksek olmalı. Bu yüzden ödülün ultisi olması gerektiğine karar verdik.”

Samira’nın Yeteneği Rakibe 1 Altın Verecek

League of Legends tarihinde ilk defa bir yetenek hem rakibi kışkırtacak hem de altın verebilecek. Squad5 yetenek hakkında şu cümleleri kullanıyor.

“Rakiplerin sinirini bozacak kışkırtma ifadesine sahip bir şampiyon tasarlamak istiyordum. Bunu Sylas üzerinde çalışırken de denemiştim ama ona pek de uymamıştı,” diyor Kindlejack. “Bir gün Squad5’a mesaj attım ve ‘Altın’ dedim. O da, ‘Ne demek altın?’ dedi. Bunun üzerine ‘Bir şekilde altınları saldırılarına entegre etsek nasıl olur?’ dedim. O da ‘Hani silahlar ve kılıç vardı?’ dedi. Ben de ardından ‘Biraz düşün. Altın güzel olmaz mı?’ dedim. Nihayetinde rakiplerin sinirini bozacak bir kışkırtma konusuna geri döndük ve Samira’nın hedefine bir altın fırlatmasına karar verdik. Bunun üzerine Squad5, ‘Rakibe gerçekten bir altın verse nasıl olur?’ dedi. İşte bu üç yıldır üzerinde çalıştığımız bir yetenek.”

Görseller ve Kaynak: LoL Resmi

“Unutmadan, kışkırtmanın da pasifi için ayrı bir hasar kaynağı olarak sayıldığını söyleyelim,” diyor Squad5 gülerek.

“LoL’ün ilk beceri odaklı kışkırtması! Hedef almanız gerekiyor! Ayrıca canavarlara da vuruyor, değil mi?” diye soruyor SkiptoMyLuo.

“Evet! Destansı canavarlara. Ama yalnızca bir hasar veriyor,” diyor Squad5.

“Bir gerçek hasar! Baron çukurunun kenarında bekleyip Çarp atmayı bilmeyen bir ormancıdan Baron’u çalabilirsiniz,” diyerek gülüyor SkiptoMyLuo.

“Eminim birkaç gün içerisinde birilerinin Samira’ya yakışacak şekilde altınla Baron’u çaldığı ve hava attığı bir video göreceğiz,” diyor Kindlejack.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GTA 6: Oyundan Önce GTA Filmi Geliyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin