Faaliyete geçmeye ve uzun süredir Espor camiasına girmeye hazırlanan Kütahya Espor 10 Kasım 2020’de yaptığı açıklama ile faaliyete geçti!

UZUN ZAMANDIR BEKLENEN KÜTAHYA ESPORTS TAKIMI ARTIK SAHNEDE!

Dünyada ve ülkemizde yükselen değer olan ve dikkatleri üzerine çeken, farklı dallarda ve kategorilerdeki oyunlarda profesyonel takımlar barındıran, Espor dünyasına ses getirecek şekilde adımını atıyor.

KAMUOYUNA

Kütahya Esports takımının kuruluş amaçları arasında Espor sektöründeki profesyonel takımlar arasında yer edinmek, ülkemizi dünya çapında temsil ederek başarılara ulaşmak. Bu sektörde yer edinmek isteyen yeni sporculara ana takımlarımızda ve akademi takımlarımızda kendilerini gösterme imkanı sağlamak başlıca vizyonumuzdur.

10 Şubat 2020 tarihinde #Seninlemümkün sloganıyla kurulumuna karar veren Kütahya’nın İlk Espor Kulübü; tam olarak aradan 9 ay sonra büyük çabaların, uzun süren planlamaların, dikkatlice seçilmiş kadroların ve büyük ilgi çekecek olan tasarım süreçlerinin ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82.yıldönümde hem Atamızı anmak hem de onun ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.’ Sözlerinden ve ilkelerinden esinlenerek bu anlamlı günde faaliyetine resmi olarak başlayacağını siz değerli kamuoyuna duyurmaktan mutluluk duyarız.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin