Elias “Jamppi” Olkkonen henüz 18 yaşında ve günümüzün en yetenekli oyuncularından birisi fakat geçmişte VAC tarafından banlanmış bir hesapla ilişkisi bilindiği için her türlü Valve sponsorlu turnuvalardan yasaklı durumda.

Şu sıralar ENCE takımında oynayan Jammpi, daha öncede VAC Banlı Jamppi Valve’a Dava Açtı haberinde anlattığımız gibi yaşadıklarından Valve şirketini sorumlu tutmuş ve tazminat davası açmış, bununla birlikte yasaklamasının kaldırılacağını düşünmüştü.

Geçtiğimiz günlerde davalı tarafın açıklama yapması üzerine olaylar trajikomik bir hale büründü, ortaya çıkan sonuca göre Jamppi ve avukatı bildiğimiz oyun şirketi ve Counter-Strike:Global Offensive oyununun lisans sahibi olan Valve yerine Almanya bazlı 2015 tarihinde kurulan ve Valve için oyun kolu gibi teknolojileri üreten Valve GmbH şirketine dava açmış.

Karşı taraftan gelen açıklamanın ardından tabi ki dava düşmüş ve bununla birlikte Jamppi‘nin tüm Majör hayalleri de yerle bir olmuş oldu. Öte yandan reddit forumlarındaki kullanıcılar ve bazı Twitch yayıncıları konuyla alakalı Jammpi ile dalga geçti.

 

 

Önceki içerikFIFA 21’in Sistem Gereksinimleri
Sonraki içerikGamerbase ile Oyun Gündemi #1

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin