Hitman oyun serisini aranızda duymayan yoktur heralde. Geçmiş zamanların efsane bir oyun serisi olan Hitman, günümüzde hala serisine oyun eklemeye devam ediyor. Hitman 4 Blood Money, oyun dünyasında oldukça büyük bir ses getirmişti. Ardından seriyi sıfırladılar ve yeni bir seri başlattılar.

Serinin son oyunu, hala Danimarkalı şirket IO Interactive tarafından geliştiriliyor. Oyunda Ajan 47 kod adı olan bir tetikçiyi oynuyoruz. Oyunun mantığı ise bize verilen görevleri kendi planlarımızla tamamlamak. Bu görevler bir kişiyi öldürmek, bir mekanı patlatmak veya bir mekandan herhangi bir nesneyi çalmak olabilir. Ve oyunun en güzel yanı bu görevleri yapmanız için sizi kısıtlamaması. İsterseniz görevinizi aşçı kılığında yemeğe zehir atarak tamamlarsınız, isterseniz koruma kılığına girerek hedefinizi sessizce öldürürsünüz.

Serinin en son çıkacak olan oyunu Hitman 3‘ün ise ilk beş dakikası Game Informer tarafından yayınlandı. Ajan 47’nin bu kez bir görev için Dubai’ye geldiğini görüyoruz. Video başladığında gökdelene tırmanıp içerisine giriyoruz. Burada göstermek istedikleri şeyin aslında tırmanma mekanikleri olduğunu görebilirsiniz. Çünkü Hitman serisinin çoğu oyununda tırmanma mekaniği yoktu. Bu mekanik geliştirilmiş ve oldukça güzel bir hava katmış oyuna. Gökdelenin içindeki kişilerinde kıyafetlerinden Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğumuzu anlamamız zor olmuyor. Oyunun grafikleri de oldukça güzel duruyor. Oynanış videosu kısıtlı olduğundan bölümün sonunu göremiyoruz ve maalesef bu kadarlık bir video ile kısıtlı kalıyoruz.

Watch the First 5 Minutes of Hitman 3's Opening Dubai Mission

Hitman 3’ün 20 Ocak 2021‘de tüm platformlar için çıkış yapacağını belirtmekte fayda var. Daha önce oyunun PS5 versiyonuna ait fragmanını paylaşmıştık. Fragman haberine buradan göz atabilirsiniz. 20 Ocak 2021’de Dubai’de görüşmek üzere!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin