CS:GO’da hileden ban yiyen profesyonel oyunculara gelin hep birlikte göz atalım.

CS:GO'da Hileden ban yiyen PRO oyuncular & Hile kullanımının yaygınlığı

Joel ’emilio’ Mako

Joel, İsveçli profesyonel bir CS:GO oyuncusudur. Ekim 2014’te FragBite Masters turnuvasında HellRaisers’a karşı oynadığı bir maçın ortasında aniden Valve’ın programı olan Anti Cheat tarafından yasaklanmasıyla gündeme oturmuştu. Aldığı yasaklamadan sonra hile kullanımını reddeden oyuncu daha sonra verdiği röportajda arkadaşıyla beraber wallhack/x-ray hilesini kullandığını kabul etmişti.

KQLY

Titan’ın yıldız oyuncularından biri olan KQYL Valve’ın programı olan Anti-Cheat tarafından yasaklandı. Ban yedikten sonra durumu kabul etse de bir fayda sağlamadı. Olan yine ona güvenen ekibine ve taraftarına oldu. KQYL’nin sözleri ise şöyleydi:

Yeteneklerim körelmeye başladı. Eskisi kadar yetenekli değildim. Hileye başvurdum hilenin yardımını kullanmaya çalışmak istedim. Bana gelen insanlar, benle irtibat kuran insanlar bu konuda şunu söylüyorlar. Birçok oyuncu zaten hile kullanıyor. Biz birçok profesyonel oyuncuya hile sattık sende kullan bir şey olmaz.

s1mple

2013 yılında hile kullandığından dolayı s1mple Esl tarafından 1 yıl men cezası almıştı.

s1mple 2013 yılında Counter strike’ın 1.6 versiyonunda daha 15 yaşındayken hileden dolayı ban yemişti. s1mple farkı hesapla o cezadan kaçmaya çalıştı ama olmadı. Tekrar farklı bir hesapla CS:GO turnuvalarının elemelerine katılmaya çalıştı ve Esl bunu tespit etti. Böylece s1mple’ın cezası 2 yıla çıktı.

Natu

İsveç’in efsane isimlerinden birisi olan Natu, 2005 yılında fake bir nickle hile kullanmıştı. Ence takımının koçluğunu yapıyordu aynı zamanda. 1.6’da  İsveçlilerin efsanelerinden bir tanesi olarak  CS:GO’da da profesyonel olarak oynamıştı. Bir dönem Naf takımında da koçluk yaptı.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin