Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynanabilen Half-Life: Alyx Türkçe yama çalışması tamamlandı. TR Game Studio ekibi oyunun Türkçe yamasını yayınladı.

Deneyim ve hissiyat anlamında çıtayı yukarılara taşıyan ve sanal gerçeklik gözlükleri için oldukça önemli bir adım olan Half-Life: Alyx için Türkçe yama çalışması tamamlandı. Şuanda Steam üzerinde yüzde 98 olumlu inceleme yüzdesiyle göz dolduran oyunun Türkçe yama çalışması TR Game Studio ekibi tarafından yayınlandı. Yamanın bu ilk sürümünde tüm diyaloglar Türkçeye çevrilmiş durumda. Sonradan yapılacak güncelleme ise menü ve silah özellikleri kısımlarını da içerecek.

Half-Life: Alyx Türkçe yaması çıktı

Pazartesi günü piyasa çıkış yapan Alyx, aldığı inceleme puanları ile seriye yakışır bir oyun olacak gibi duruyor. Biz de Gamerbase olarak oyun deneyim videomuzu HTC Vive Pro ile oynayarak yayınlamıştık. Bildiğiniz gibi Alyx, Episode 2’den 5 yıl öncesini konu ediniyor. Direniş ekibinin önemli bir üyesi olan Alyx Vence’in hikayesine tanıklık ettiğimiz oyun, ayrıca Half-Life evreni için de çok önemli sahne ve hikaye işleyişine sahip.

Half-Life: Alyx Türkçe yama sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilir ve yamayı indirebilirsiniz. Yama ile ilgili yapılan açıklama ise şu şekilde; “Yama V1 olarak çıkış yapmıştır. Menü ve silah geliştirme kısımları çevrilmektedir. Bu durumla ilgilenmekteyiz. Olduğunda yamayı güncelleyeceğiz. Şimdilik oyun içi tüm konuşmalar Türkçedir.”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin