Sosyal medyaya GTA oyunlarının Remastered hali yapılacağı söylentisi düştüğünden beri birçok GTA sever bu işin aslını merak ediyordu. Birkaç gün spekülasyonlar devam ettikten sonra nihayet Rockstar bir paylaşım yaparak GTA Trilogy’i bir nevi doğrulamış oldu. Onun üzerinden de bir-iki hafta gibi bir süre geçtikten sonra yeni detaylar düşmeye devam etti.

Yeni yayınlanan bilgilerde oyunun çıkış tarihi, fiyatı, eski versiyonlarla yeni versiyonları karşılaştıran bir tanıtım videosu ve sistem gereksinimleri yer alıyor.

Rockstar’ın açıklamasına göre GTA Trilogy’inin dijital versiyonu 11 Kasım’da oyuncuların erişimine açılacak. Tüm platformlardaki fiziksel sürümler için çıkış tarihleri Avrupa’da 6 Aralık, Amerika Birleşik Devletleri’nde 7 Aralık olacak. Bu sürümlerden herhangi biri size (PC, PS4, PS5, Nintendo Switch ve Xbox sürümleri) 60 Dolar’a mal olacak. Türkiye fiyatının ise 530,00 TL olması bekleniyor.

Rockstar tarafından yayınlanan karşılaştırma videosu;

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition Trailer

GTA Trilogy Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri;

  • CPU: i5-2700 veya AMD FX-6300’e eşdeğer
  • GPU: NVIDIA GTX 760 2GB veya AMD Radeon R9’a eşdeğer
  • RAM: 8 GB
  • HDD: 45 GB

Önerilen sistem gereksinimleri;

  • CPU: i7-6600K veya Ryzen 5 2600’a eşdeğer
  • GPU: NVIDIA GTX 970 4GB veya AMD Radeon RX 570’e eşdeğer
  • RAM: 16 GB
  • HDD: 45 GB

GTA Trilogy’i geliştiren ekip daha önce GTA oyunlarının mobil varyasyonlarını port etmiş olan ekip. Videodan görüldüğü üzere çok büyük bir gelişme beklememek lazım. Orijinal GTA oyunlarının şu an yeni cihazlarda hatasız ve düzgün çalışamaması nedeniyle yeni bir sürüme ihtiyaç duyuluyordu. Hem bu teknik sorunları ortadan kaldıran hem de birkaç yeni grafik iyileştirmeleri getirilen bir yenileme olduğunu söyleyebiliriz. Eğer çok fazla yenilenmiş neredeyse bir GTA 5 seviyesi yenilik bekliyorsanız hayal kırıklığına uğramanız muhtemel.

Getirilen yenilikler az buz değil elbette. Mekanik olarak epey bir iyileştirme bulunuyor açıklamalara bakacak olursak. Hedef alma, nişanlama, araba sürüş mekanikleri gibi birçok şey elden geçirilmiş durumda. Bunların yanı sıra daha yüksek çözünürlükle kaplamalar ve grafik iyileştirmeleri de bulunmakta. Fakat animasyonlara pek dokunulmamış gibi duruyor.

Önceki içerikIntel Monster Reloaded VALORANT UniAgents Final Karşılaşması Belli Oldu
Sonraki içerikBigo Live Free Fire Turnuvası Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin