Gs esports

29 Kasım 2016 tarihinde Galatasaray çatısı altında kurulan espor kulübü Galatasaray Esports‘un, 2021 yılı(Ocak-Aralık) kar-zarar oranı belli oldu.

Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe gibi birçok önemli spor kulübünü espor sektörüne katan Bora Koçyiğit, Galatasaray Esports takımının 2021 yılı bütçe özetini Twitter hesabından paylaştı.

İşte Bora Koçyiğit’in paylaşımı;

Listeye baktığımızda erkek-kadın basketbol ve voleybol takımları, diğer tüm branşlar zarar ederken sadece espor branşının kar açıkladığı görülüyor.

Bora Koçyiğit ise bir sonraki paylaşımında “Tahmin ettiğim gibi planlanan bütçe sonrası geliri giderden fazla tek branş “espor”. Hep anlattığım bir konu lafta kalmasın. İspatı burada. Espor doğru yönetildiğinde, özellikle geleneksel spor kulüpleri için asla yük değil, kazanç kapısıdır. Elbette doğru isimlerce yönetilirse.” dedi.

Ülkemizde espor sektörüne “boş iş” olarak bakan insanlar umarız bu haberleri gördüklerinde fikirlerini değiştirir. Tüm yetkililerden, espor sektörüne daha çok yatırım yapmalarını ve ülkemizin uluslararası arenada adının daha çok duyurulmasını bekliyoruz. Özellikle internet ve ping problemlerinin acil olarak giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sektörün içinde olan tüm oyuncuların tek bir isteği var; Daha eşit şartlarda yarışmak!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin