PUBG Mobile’a yeni harita Karakin’in gelmesi ile birlikte Vikendi haritası oyundan kaldırılıyor. Karakin haritasında toplamda 64 oyuncu bulunacak ve iki kilometreye yakın bir alana sahip olacak.

Karakin haritası 7 Nisan günü oyuna eklenecek. Vikendi haritasının oyundan kaldırılması ile ilgili şuan da herhangi bir açıklama yok.

Vikendi haritası, 2021’in ilk yarısında Espor maçlarında zaten oynanmıyordu. Yani oyundan çıkartılması bizlere sürpriz olmadı. PMCO ve PMPL maçlarında bile sadece Erangel, Miramar ve Sanhok oynandı.

Oyuncular her ne kadar Vikendi’nin oyundan kaldırılmasına üzülse de yeni gelecek olan Karakin haritası bunu telafi edecektir. Ayrıca Karakin oyuna yeni mekanik özellikleri ile birlikte oyuna eklenecek. Bu özelliklerden bir tanesi de Yıkım Bölgesi olarak adlandırıldı.

Yıkım Bölgesi, Karakin’de rastgele görünebilen bir çemberdir. Bu çember mini harita da mor bir alanla gösterilir. Bu mor bölge de tüm binalar zemine tesviye ederek çok fazla yıkıma neden olur. Mermi duvarı penetrasyonu ise oyuncuların belirli ince duvarlardan ateş etmesine izin verir.

Zaten Karakin haritasını PUBG’nin normal sürümünden de tanıyoruz. Yani PUBG Mobile oyuncuları bu haritaya pek de yabancı sayılmaz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin