G2 Esports’un Berlin Major’de iyi bir başarı elde edememesinden ve Vitality’nin NBK‘i yedeğe çekmesinden sonra Richard “shox” Paillon’un Vitality transferi söylentilerini duyuyorduk. Fransız haber sitesi 1pv.fr‘nin yaptığı habere göre taraflar yarım milyon dolara yakın bir anlaşma sağlayarak transferi tamamladı.

Söylentilere göre daha önce de Vitality ve G2 bir araya gelerek fiyat konusunu tartışmış fakat G2 takımının istediği fiyatı Vitality çok fazla bulmuş. 1pv.fr’ye göre Fransız takımları tekrar masaya oturdu, G2 Esports Shox’un bonservis bedelinde indirime gitti ve 350-450 bin dolar arasında bir anlaşma sağlanabildi.

Bir çok hayran tarafından “Shox, oyun içi lideri ALEX ve yıldız oyuncu Zywoo‘nun geri planında oynamak istemez” diyerek eleştirilen karara Fransız haberci neLendirekt’den net bir yanıt geldi.

“İnsanlar bu kararın yanlış olduğu yönünde konuşuyor ama açık olmak gerekirse karar XTQZZZ (Vitality koçu) tarafından alındı, lider ALEX ve ZyWoo takımın yıldızı, shox bunun farkında ve şartları kabul etti. Hatta son zamanlarda G2’da oyun içi liderliğini Amanek yapıyordu.”

Vitality takımının güncel kadrosu ise şu şekilde.

  • Alex ‘ALEX’ McMeekin (Oyun içi lideri)
  • Dan ‘apEX’ Madesclaire
  • Cédric “RpK” Guipouy
  • Mathieu ‘ZywOo’ Herbaut
  • Richard ‘shox’ Papillon

 

  • Nathan ‘NBK’ Schmitt (Yedek)
Önceki içerikWindigo, Mirbit’i Denemeye Aldı
Sonraki içerikCOD Modern Warfare’de Milli Takım Maçının Ne İşi Var !

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin