Fifa 2021’e gelen yeni özellikler neler ? Ne gibi değişiklikler oyuna eklendi ? Fifa 2021 çıkışından itibaren çoğu futbolsever tarafından sevilerek oynanmakta. Gelen özellikler ile birlikte de Fifa 2020’yi sollamış durumda. Yani Fifa 2021, Fifa 2020’den daha gerçekçi oldu diyebiliriz. Peki yeni gelen özellikler neler gelin beraber bakalım.

Fifa 2021 Gelen Özellikler

Oynanış Özellikleri

ÇEVİK DRİBLİNG

REKLAMmonsters reloaded advertisement

1’e 1 durumlarda çeviklik oyuncular için çok önemlidir. 1’e 1 kaldığınız durumlarda yaratıcılığınız ile rakibi alt edebilirsiniz. Çevik Dribling çoğu zaman defans oyuncularını ekarte etmek için de kullanılabilir.

FIFA 21 | AGILE DRIBBLING

POZİSYON ALMA

Hepinizinde bildiği gibi bir futbol oyununda pozisyon alma çok önemlidir. Fifa 2021’de bu olay daha da arttırılmış ve futbolcuların maç içindeki zekaları daha da fazla geliştirilerek doğru zamanda doğru hamleyi yapabiliyorlar. Bu yönden Fifa 2021 oldukça başarılı.

FIFA 21 | POSITIONING AWARENESS

Yaratıcı koşular, yönlendirme koşuları, yönlendirmeli duvar pası ve oyuncu kilidi gibi oyunda birçok özellik mevcut durumda.

DOĞAL ÇARPIŞMA SİSTEMİ

Fifa 2020’de en çok şikayet ettiğimiz bir diğer konu ise top kapma mücadelesinde oyuncuların bir karambol oluşturmasıydı. Bu durum göz önünde bulundurularak Fifa 2021’de düzeltilmiş.

FIFA 21 | Natural Collision System

KARİYER MODU

Kariyer modu maçlara, antrenmanlara ve transferlere gelen yeni özellikler ile birlikte takımınızı üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

İNTERAKTİF MAÇ SİMÜLASYONU

Maçın önemli anlarını birebir takip edip ona göre taktik yapıp yolunuza öyle devam edebilirsiniz. Maç içerisinde oluşan penaltı, frikik vb. şeyleri ise yakından takip edebilirsiniz.

FIFA 21 | MATCH SIM

OYUNCU GELİŞİMİ

Kendi oyuncunuzu dilediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Pozisyon değişikliği yapabilir, oyuncunuzun mevkisini değiştirebilir ve yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

FIFA 21 | PLAYER DEVELOPMENT

MAÇ KESKİNLİĞİ VE AKTİF ANTRENMAN

Maç sırasında oyuncularınızın maç içerisinde gösterdiği performansı yakından takip edebilirsiniz. Aktif antrenman kısmında oyucularınızla grup antremanları kurabilirsiniz.

FIFA 21 | ACTIVE TRAINING

PROGRAM PLANLAMA

Bir takım için olmazsa olmazlarından bir tanesi de plan ve program. Oyuncularınıza kendi programınızı uygulayarak onları üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Rakip Yapay Zeka 

Yapay zekayla maç yaparken daha fazla eğlenebileceksiniz. Geliştirilerek bizlere sunulan yapay zekalarda hem savunma kısmında hemde hücum kısmdan akıllıca hareket ederek daha bilinçli davranıyorlar.

FIFA 21 | ENHANCED AI

Transfer Seçenekleri 

Hem insan hemde yapay zeka tarafından takımlara yeni transferler yollanıyor.

Volta Futbol

Volta Kadroları

Arkadaşlarınızla eğlenmek için oynayabileceğiniz bir aktivite. Fifa 2020’de de olan bu aktivite Fifa 2021’de biraz daha geliştirilmiş durumda. Kendi karakterinizi özelleştirebilir, sahadaki rakiplerinizi alt edebilirsiniz.

Öne Çıkan Takım 

Yeni gelen Öne Çıkan Takım modunda en iyi futbolculardan oluşan kadrodaki oyuncuları Volta Takımınıza alabilir, yapay zeka kontrolünde ki yıldızlaşmış oyunculara karşı oynayarak ödüller kazanabilirsiniz.

Volta Sahaları

Paris

Sidney

Dubai

Milan

Sao Paulo

Fifa 2021’de 17.000’den fazla oyuncu ve 700 üstü takım, 90’dan fazla stadyum ve  30 üstü lig mevcut durumda.

Önceki içerikMSI Oyuncuları Sevindirecek Bir Haber Paylaştı.
Sonraki içerikÜnlü CS:GO Oyuncusu Perfecto Coronavirüs’e Yakalandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin