Bir grup CS:GO hayranı tarafından yapılan program oyun içi çok detaylı istatistiklerinizi takip edip ona göre yapmanız ve yapmamanız gerekenler konusunda size tavsiyelerde bulunuyor.Counter Strike ilk bakışta çok basit gibi görünen, öğrenmesi kolay fakat ustalaşmanın çok zor olduğu oyunlardan birisi.

Eğer oynadığınız seviyede kalmakta zorluk çekiyorsanız veya “ben iyi oynuyorum ama takım arkadaşlarım kötü geliyor bu yüzden seviye atlayamıyorum” diyorsanız bu program tam size göre olabilir.

Görseldeki istatistikler sırasıyla isabet oranı, ateş ederken sabit durmama, ortalama flash bombası başına kör olan düşmanlar ve ardından takım arkadaşları ve son olarak el bombası başına ortalama verilen hasarı gösteriyor.  Örneğin bu oyuncu siz olsanız attığınız bombanın neredeyse boşa gittiğini anlayıp bu doğrultuda oyununuzu geliştirebilirdiniz.

Reddit kullanıcısı SunTzuYAO ve arkadaşı thecatontheflat tarafından paylaşılan yazıda bir yapay zeka programı yazdıklarını ve bu programın nasıl çalıştığını anlattılar.

“Yapay zekayı kullanıp demolarınızı inceleyen, zayıf yönlerinizi belirleyen ve neyi geliştirmeniz gerektiğini söyleyen bir program, aynı zamanda oyunun değişik alanlarında gelişip gelişmediğinizi de takip edebiliyorsunuz.”

SunTzuYAO’nun programı oyunlarınızı analiz edip bu sonuçları sizin rankınızdan oyuncularla ve profesyonellerle karşılaştırıyor.

“Program otomatik olarak rekabetçi, Faceit, ESEA vs. maçlarınızı alıp demolarını inceleyip aynı seviyedeki oyunculara oranla ne kadar iyi veya kötü oynadığınızı gösteriyor.”

Yukarıdaki örnek görselde oyuncunun, diğer FACEIT 6 seviye oyuncularından %21 daha iyi olduğu görülüyor.

Sistem şu sırada kapalı beta durumunda, geliştiriciler programı daha da genişletmeyi ve ileri götürmeyi planladıklarını söylüyor.
Eğer kapalı betanın bir parçası olmak istiyorsanız, buradan kayıt olabilirsiniz.

Önceki içerikSony’den 16K çözünürlüğünde devasa MicroLED TV!
Sonraki içerikPUBG Europe League Hafta 3 Gün 2

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin