VALORANT’ın başka bir tane daha CS: GO profesyonel oyunucusu var.

Riot Games’in çıkarmış olduğu yeni birinci şahıs nişancı oyunu, VALORANT‘da yarışmak için başka bir profesyonel CS: GO oyuncusunu daha ikna etti.

Yakın zamanda yıllardır yarı profesyonel düzeyde oynayan 26 yaşındaki İsveçli CS: GO Ninjas in Pyjamas takımının oyuncusu pyth CS: GO’dan emekli olacağını ve VALORANT’a geçeceğini açıkladı.

Pyth, onu profesyonel sahnede tekrar zirveye çıkarabilecek bir takım edinemediğini ve CS: GO’daki yüksek yeteneğini sergileyemediğini söyledi.

 

“Bu geçmiş yıllar (NiP’den sonra) bir zamanlar bulunduğum seviyeye geri dönmeyi asla başaramadığımı hissettim” dedi. “Asla ait olduğumu hissettiğim bir yer bulamadım ve farklı projelerle doğru olanı bulmak zor oldu. Tüm hatalardan çok şey öğrendim ama aynı zamanda iyi şeyleri de aldım. ”

 

 

Pyth, 2016 yılında IEM Oakland ve DreamHack Masters Malmö‘yi kazanan NiP listesinin bir parçasıydı. Ancak bireysel performansların azalmasından sonra, NiP’nin ilk 10’u bitirdiği IEM Katowice 2017’nin sona ermesinin ardından NiP’den çıkarıldı.

Ancak Pyth, VALORANT’a taşınan tek profesyonel CS: GO oyuncusu değil. Eski oyuncular Shahzam ve SicK, daha önce Kuzey Amerika’nın en iyi Overwatch oyuncularından biri olarak bilinen Sinatraa ile birlikte Sentinels‘e katıldı.

Pyth’ ın  son sözlerinden biri de şu oldu, Gelecekle ilgili duyuru önümüzdeki haftalarda kısa bir süre içinde gelecek, henüz açıklayamadığım birkaç şey var ama 5 kişilik bir ekiple yeni bir başlangıç ve sıkı antrenmanlara başlamak için sabırsızlanıyorum.

Önceki içerikAssassin’s Creed Valhalla’dan ilk oynanış videosu geldi
Sonraki içerikPsikolojik Korku Oyunu The Medium, Xbox Sunumunda Duyuruldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin