Bir süredir oynadığı Astralis kadrosunda potansiyelini dünyaya gösteren es3tag yakın zamanda Cloud9 kadrosuna katılabilir.

tv2.dk sitesinin raporuna göre 24 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Patrick “⁠es3tag⁠” Hansen Cloud9‘ın yeni oluşturduğu kadroya 5. oyuncu olarak katılacak. Söylentinin doğru olması halinde Dreamhack Open Fall turnuvası, es3tag’in Astralis formasıyla oynayacağı son turnuva olacak.

Şuana kadar yeni Cloud9 kadrosunda Alex “⁠ALEX⁠” McMeekin, Özgür “⁠woxic⁠” Eker, William “⁠mezii⁠” Merriman,ve Ricky “⁠floppy⁠” Kemery gibi isimler yer alıyor, organizasyonun genel menajeri Henry “⁠HenryG⁠” Greer’in yaptığı açıklamaya göre aktif olarak oynayan 6. bir oyuncu daha alınacak.

Astralis kadrosuna katıldığından bu yana toplamda 36 harita oynayan es3tag bu süreçte 1.12 puanlık hltv derecelendirmesi elde etmeyi ve takımıyla beraber ESL Pro League Sezon 12 şampiyonu olmayı başarmıştı.

Cloud9 kadrosunun ilk hedefi ise 26 Ekim-4 Kasım aralığında oynanacak olan Betway Nine to Five 5 turnuvasında kendilerini göstermek olacak. Bu turnuvanın ardından asıl daha önemli olan etkinlik ise 9 Kasım tarihinde başlaması planlanan Flashpoint 2 sezonu olacak.

Güncelleme: Az önce Astralis Twitter hesabından yapılan paylaşıma göre transfer gerçekleşmiş durumda.

Güncel Cloud9 kadrosu:

  •  Alex “⁠ALEX⁠” McMeekin
  • William ⁠mezii⁠” Merriman
  • Özgür “⁠woxic⁠ Eker
  • Ricky ⁠floppy⁠” Kemery
  • Patrick ⁠es3tag⁠ Hansen
  •    Aleksandar “⁠kassad⁠” Trifunović (Koç)

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin