Epic Games Store geçtiğimiz günlerde oyun severleri şok ederek GTA 5’i ücretsiz olarak dağıtmıştı. Her ne kadar bu ilk olmasa da Epic Games böylesine bir oyunu ücretsiz dağıtmamıştı.

Aralık 2018’den itibaren 108 ücretsiz oyun

Epic Games Store, Aralık 2018’de piyasaya sürüldüğünde, şüphesiz herkes Steam’in koltuğunun rahat olduğunu düşünüyordu. Ancak Epic Games o kadar kritik adımlar attı ki hem kullanıcısı sayısını artırdı hem oyuncuların gönlünü kazandı.

İlk adımı iki haftada birle sınırlı olacak şekilde bir oyunu ücretsiz dağıtmaktı. Aralıksız da böyle yaptılar. Bu güne kadar tam 108 oyunu ücretsiz dağıttılar. Her oyunun değeri yüksek olmasa da bir çok büyük yapım veya değeri yüksek olan oyun dağıttılar. Bunlardan bazıları, Subnautica, Farming Simulator 2019, Assasins Creed Syndicate, Just Cause 4, Watch Dogs, World War Z, For Honor, Batman Arkham City, Metro 2033 Redux  ve son olarak da GTA5’i ücretsiz dağıttı. Bunca hediye oyun dağıtmasına rağmen hiçbiri GTA 5 kadar ses getirmemişti. PC’ye  7 sene geçmiş olmasına karşın hala en çok satanlar listesinden inmeyen GTA 5Epic Games Store’a milyonlarca abone kazandırdı.

Epic Games Store’dan 15.000 TL’lik bedava oyun

PCGamesN bir araştırma yapmış ve Epic Games Store’un 2018 Aralık tarihinden bu yana kullanıcılara toplam değeri 2140 dolar değerinde oyunu ücretsiz satın alıma açtığını bildirmiş. Bu rakamıda TL bazında çevirince yaklaşık 15.000 TL gibi bir rakam elde edilmiş oluyor. Dahası Epic Games Store sürpriz oyun adı altında bombaları ardı ardına patlatmaya devam edecek. Rekabetin kullanıcılara yaradığı bu süreçte bakalım bizleri neler bekliyor olacak.

Ayın 21’ine kadar ücretsiz satışta kalacak olan GTA5’i hala ücretsiz olarak almadıysanız buradan alabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin