Önümüzde ki hafta sonu New Yorkta düzenlenecek olan turnuvada iki şirket arasında işbirliği sağlandı. Epic Games Fortnite World Cup için IMG ile işbirliği yaptı.

Medya ve dağıtım hakları IMG’de

Yapılan olan işbirliği ve anlaşma ile birlikte Epic Games, yapılacak olan organizasyonun medya haklarını ve dağıtımını yönetmesi için yetki verdi. Ödülü bir hayli büyük olduğu bu organizasyonda IMG şirketinin daha çok kitleye ulaşabilmesi planlanıyor.

Organizasyon içerikleri İngiltere’den aktarılacak

IMG şirketi organizasyona dair her içerik ve planlamayı, İngiltere’de bulunan IMG Studios binasından gönderilecek özel kodlanan akış yoluyla aktaracak.

Uçak seyehati esnasında turnuva izlenebilecek

IMG şirketine ait havacılık kanalı SPORT 24 Extra ile beraber anlaşmaya varılan hava yolu şirketleri, uluslararası uçuşlarında uçakta bulunan müşterine turnuvayı canlı yayın olarak sunacak.

 

Yapılan anlaşma ile ilgili IMG Esports Europe & International Sales Başkanı Oliver Boden, şunları söyledi: “Fortnite, garantili eğlence ve yüksek hızlı tempolu aksiyonuyla, dünyanın en büyük oyun fenomenlerinden biri haline geldi. Fortnite Dünya Kupası 2019 medya haklarını dağıtmak ve dünya çapında yeni bölgelere ve pazarlara ulaşmak için Epic Games ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. ”

 

İlginizi Çekebilir

Dota 2 The International 2019 Ödül Havuzu Gittikçe Artıyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin