2011 yılında Justin Kan ve Emmett Shear tarafından kurulan Twitch, çoğunlukla espor ve çeşitli oyun yayınlarının yapıldığı bir platform. Sektörde lider duruma gelen platformda birçok Türk yayıncı da bulunuyor. Twitch’de erkek yayıncılar çoğunlukta olsa da bir çok başarılı kadın yayıncı da yer alıyor. Gelin hep birlikte Twitch platformunun en iyi kadın yayıncılarını sıralayalım.

En İyi Kadın Yayıncılar

Pqueen

Pelin ”pqueen” Baynazoğlu 18 Temmuz 1992 yılında doğdu. Küçüklüğünden beri oyunlara ilgisi olan Pelin, ilk olarak internet kafede GTA Vice City oynayarak oyun hayatına atılmıştır. Daha sonra sekiz yaşından yirmi yaşına kadar profesyonel bir şekilde TRT Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğunda dans etmiştir. Eğlenceli bir karaktere sahip olan Pqueen, şuanda Twitch platformunda yayınlarına devam ediyor.

Miafitz

Gözde ”Miafitz” Demiral, 1998 yılında doğmuştur. Yedi yaşında tiyatro eğitimi almaya başlayan Gözde, bazı sorunlardan dolayı tiyatro ile ilişkisini kesti. İzmir Ekonomi Üniversitesi sinema ve dijital’den mezun olan Gözde Demiral, şuanda Twitch platformunda yayınlarına devam ediyor.

Lunaspia

Ceren ”Lunaspia” Pektaş, 1998 yılında doğmuştur. Liseyi bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi’nde Almanca Dili ve Edebiyat okuyor. Zaman zaman Twitch’te yayınlarına devam ediyor.

ClumsyKitty

İrem ”ClumsyKitty” Sakmar, Twitch’in eski yayıncılarından bir tanesidir. Yayınlarına ara vermesinin sebebi evlenmesi ve bir çocuk dünyaya getirmesiydi. Eşi olan Sedat Sakmar’da Twitch’te yayın yapıyor.

Annadeniz

Anna ”Deniz” Şaylan, Twitch’e yeni atılan isimlerden bir tanesidir. 21 yaşındaki Annadeniz, şuanda Sosyoloji bölümünde okuyor ve Twitch’te yayın açıyor. Ayrıca Annadeniz yayın dışında oyunculuk ile de ilgileniyor.

dkoseoglu

Duygu “dkoseoglu” Köseoğlu, 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Duygubie, Twitch yayınlarında daha çok League of Legends oynardı. Şuanda ise yayınlarına devam etmiyor.

Theta

İpek ”Theta” İnan, İTÜ-Endüstri mühendisi mezunu Theta, CS:GO’da çıkardığı bıçakları ile bilinir. Şuanda Twitch platformunda yayınlarına devam etmekte.

Sselss

Selin ”Sselss” Sonuç, Twitch’in en eski yayıncılarından Jahrein’in eşidir. Selin Sonuç, Twitch platformuna yeni atılan isimlerden biri. Jahrein ile birlikte yaptığı yayınlarla da hızlı büyüme gösterdi.

Eylül Adıgüzel

Eylül ”Eylül” Adıgüzel, yayıncılığa başlamadan önce YouTube’da içerik üretmesi ile bilinir. Bir zamanlar Facebook ile sözleşme imzalamıştı ve Twitch’te yayın yapmayı bırakmıştı. Facebook ile sözleşmesi bittikten sonra yeniden Twitch platformunda yayınlarına devam ediyor.

AyuHere

Cansu ”AyuHere” Öktem, Twitch platformunda daha çok sohbet yayınları yapıyor. Arada sırada arkadaşlarıyla birlikte Among Us, CS:GO ve Tower Unite oyunlarını oynuyor.

NemesisTV

Fulya ”NemesisTV” Eren, Twitch platformunda 2 yıldan beri yayın yapıyor. Yayınlarında daha çok Sohbet eden Fulya, ara sıra arkadaşları birlikte oyun oynuyor.

ZeynepOrakli

Zeynep ”Zeyneporakli” Oraklı, Twitch plaftormunda daha çok sohbet yayınları yapıyor. Zeynep, Twitch’te ve YouTube’da Graffiti videoları çeken Doğukan Oraklı’nın aynı zamanda eşi.

Sudebelkis

Sude ”Sudebelkis” Belkıs, Twitch platformunda sadece sohbet yayınları yapıyor. Daha önceleride YouTube’da içerik üreten Sude, şimdi ise Twitch platformunda yayın yapıyor.

RuthlessLadies

İrem Öz ve Nur Ergezer, RuthlessLadies hesabında beraber yayın açıyolard. Facebook Gaming ile anlaşma sağlayan RuthlessLadies, Twitch’te yayın yapmayı bıraktılar.

Niyan

Nihan ”Niyan” Dinc, Twitch platformunu eski yayıncılarından bir tanesidir. Yayınlarında daha çok CS:GO ve Valorant oynuyor.

BerylVenus

Beril ”BerylVenus” Sergün, Twitch yayınlarında daha çok RPG oyunları oynuyor.

Fionamed

Figen ”Fionamed” Örtün, Twitch yayınlarına Hearthstone ile başlamıştı. Bir ara HOG evinde bulunmuştu. Şuanda ise yayınlarında daha çok PUBG oynuyor.

Senna

Sena ”Senna” Aladağ, Twitch yayınlarında ağırlıklı olarak League of Legends oynuyor. Senna, League of Legends’tan başka Fortnite, PUBG ve Rainbow Six: Seige yayınları da yapıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin