Teknoloji milyarderi ve girişimci Elon Musk, Minecraft ve Pokemon’u otomobil markası Tesla ile nasıl birleştirebileceğini soran tweet gönderdikten sonra dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları şaşırttı.

Neredeyse her sosyal medya kullanıcısının Elon Musk hakkında bildikleri bir şey varsa, tweet’leri genellikle eksantrik ve tuhaftır. Nisan ayı sonunda Tesla’nın hisselerinin aşırı fiyatlandığını gösteren bir tweet, kendi şirketinin değerinden inanılmaz bir 14 milyar dolar sildi.

Bir çok kez kendine has paylaşımları ve esprileri ile twitter ortamında gündeme gelmeyi başaran Elon Musk, bu sefer paylaştığı tweet ile Minecraft ve Pokemon Go oyunlarını gözüne kestirdi.

Twitter Paylaşımı

İnternet eksantrikliğine olan yakınlığı, 2 Mayıs’ta Twitter takipçilerine elektrikli otomobil şirketi Tesla’yı Pokemon veya Minecraft ile nasıl birleştirebileceği hakkında fikir istediği zaman tekrar gösterildi.

Çılgın 2 Mayıs tweet’lerine dört kelime ile başladı: “Minecraft’ın inanılmaz dalları var”. Kimse ne olduğundan gerçekten emin değildi, ancak tweet’i oldukça tuhaf bir ilgi çekti.

Tesla: Herkes Teslas üzerinde çalışan çok oyunculu bir Minecraft elde edebileceklerini düşünüyor mu?  Ya da belki de güvenle sürerken Pokémon Go gibi gerçeklerle etkileşime giren bir oyun yaratabilir misiniz? Pac-man veya Mario Kart’ın karmaşık bir versiyonu gibi?

Tweet’e verilen çeşitli yanıtlar.

Bazı kullanıcılar, Musk’un tweet’lerinin çılgınlığına, kendi komik anılarıyla cevap verdiler. Diğerleri, Tesla milyarderine şaka yollu olup olmadığını sordu.  Bir çok kişi Elon Musk’ın paylaştığı  gönderiye umut bağlamanın yanı sıra inanmadı.

Teslas (yüz binlerce dolar değerinde) kullanan Mario Kart’ın gerçek bir versiyonunun son derece popüler bir seyirci sporu olacağını söyleyebiliriz, ancak görev için sürücüler bulmak daha zor olabilir.

Bu durumun ne kadar kitle toplayabileceğini yada ne derece ilgi çekici  olabileceğini bilemeyiz ama. Elon Musk’lu Tesla hiç bir zaman bu tür durumlarda geri adım atmamayı tercih edip, gerçekleştirmek istediği her projeye odaklanmayı tercih etti.

Bu konudaki bilgileri, gelişmeleri ve  detayları bilgi aldıkça  sizin ile paylaşmaya  devam edeceğiz. Sizce Elon Musk Minecraft ve Pokemon Go’yu bünyesine katacak mı ?

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin