Popüler esport organizasyonu T1, en iyi oyuncuların bazılarını birbirlerine karşı oynayacak 25.000 dolarlık bir Valorant turnuvasına ev sahipliği yapıyor. Turnuva ile ilgili bilmeniz gereken  her şey Gamerbase’de.

Valorant kapalı beta 7 Nisan’da canlı yayına başladığında, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular akışları izleyerek betaya erişme umuduyla hızla Twitch’e akın etti. Riot Games, zaman geçtikçe daha fazla bölgeye açıldıkça çok sayıda oyuncu zaten beta sürümüne girdi.

Bazı esporcular  droplardan direkt  faydalanmakla birlikte direkt  olarak valoranta geçiş sağladı.  Örneğin Overwatch Lig’inin MVP oyuncularından Jay ”Sinatraa” Won,  takım arkadaşlarını toplayarak  Valorant’a geçiş yaptı ve T1’in Valorant Invitational’ında yarışacak ve en büyük ödülü almak için favoriler ile çarpışacak.

Etkinlik ne zaman ?

Sekiz takımlı T1 Valorant etkinliği 4 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00’da PDT / 13.00 EDT / 18.00 BST / 19.00 CEST’te başlıyor – yani dünyanın dört bir yanından gelen taraftarlar eylemin iyi bir bölümünü oldukça makul bir şekilde izleyebilirler.

Dünya çapında  yaşanan Covıd19 pandemisinden dolayı etkinlik online olarak oynanacak.Etkinlik online oynanacağından belirtilen saatlerde aksilik  çıktığı taktirde ufak çaplı değişiklikler olabilir.

Yayın akışı.

Etkinlikti tanınan espor oyuncuları ve yayıncılar katılacak. Organizasyon T1 Twitch  kanalında  yayınlanacak. Yayın ve turnuva, Alex ‘GoldenBoy’ Mendez ve Chris ‘Puckett’ Puckett tarafından sunulacak. Fakat turnuva yayını sadece bunun ile kalmayacak, bazı oyuncuların kendi bakış  açılarından ve kendi yüz görünümlerinin gözüktüğü (POV) sahnelerde bulunacak.

Bu sahne çekimlerinde ünlü yayıncı Shroud ve Skadoodle olacak.

T1 Twitch Yayın Akışı :  T1Esports

Shroud  Yayın Akışı: Shroud Mixer

Skadoodle Yayın Akışı: Skadoodle Twitch

Etkinlikte kimler oynayacak?

Kadrolara gelecek olursa, oynanacak  takımlar  arasında profesyonel oyuncular ve oyun çıktığı zamandan bu yana kendini geliştiren isimler varken,  Counter Strike:Global Offensive  oyunundan geçiş yapan oyuncularda bulunmakta.Wardell ve Subroze gibi.

Davetli takımlar arasında Shroud’lu ve eski CS:GO takım arkadaşlarıyla birlikte oluşan Team Shroud gözde gibi görünüyor. İşte Turnuvaya  davet  edilen takımlar.

Team Roster
T1 Brax, AzK, Crashies, EliGE, Skadoodle
Team Shroud Shroud, n0thing, Hiko, just9n, Relkys
Sentinels Sinatraa, ShahZaM, SicK, Zombs, Dizzy
MouseSpaz Wardell, Subroza, reltuC, drone, hazed
Prospects Cp2, Church, JoshRT, BabyJ, winsum
Team Sonii Sonii, StrongLegs, Swisher, Anger, Thief
Team Kurt Kurt, kaboose, witmer, ultra, vow
Team TBD TBD

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin