AORUS ve AMD sponsorluğunda düzenlenen, Türkiyenin en iyi takımlarının aralarında bulunduğu 16 takımın mücadele ettiği ve toplamda 10.000 ödülü olan Elite Invitational turnuvasının ikinci gününde B Grubu maçları tamamlandı.

B grubunun ilk maçında Dark Passage ve Anka Esports karşı karşıya geldi. Henüz çok yeni bir takım olmasına rağmen, Dark Passage Ascent haritasında rakibine karşı 13-7 skoruyla kazanmayı başardı.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Serinin ilk raundunun ikinci karşılaşması ise Oxygen Esports ve Steel Tactics arasında oynandı. Özellikle Oxygen tarafında Mehmet “Turko” Özen’in Sage ajanıyla adeta düellocu gibi oynayarak gösterdiği üstün performans ile birlikte, Oxygen bu haritayı 13-6 önde bitirdi.

Serinin ikinci raundunda, kazananlar karşılaşması Oxygen Esports ve Dark Passage arasında gerçekleşti. Seyir zevki bir hayli yüksek olan bu karşılaşmada ise henüz yeni sayılabilecek Dark Passage kadrosu karşısında uzun süredir birlikte oynayan tecrübeli Oxygen Esports ekibi favori olarak görülüyordu. Fakat, özellikle Taylan “Kipperman” Toprakçı’nın Jett ajanıyla birlikte ortaya koyduğu muazzam performans ile maçı takımına 13-5 skoruyla kazandırmayı başardı.

Serinin ikinci raundunda, kaybedenler karşılaşması olarak Steel Tactics ve ANKA Esports karşı karşıya geldi. Kaybedenin turnuvaya veda ettiği, kazananın ise bir şans daha elde ettiği bu karşılaşmayı, rakibinden daha oturaklı bir oyun sergileyerek ANKA Esports kazanmayı başardı.

B grubunun son maçı bir mağlubiyet ve bir galibiyete sahip iki takım olan Oxygen Esports ve ANKA Esports arasında, en iyi 3 harita üzerinden oynandı. Oxygen ekibi ilk iki harita olan Bind ve Icebox haritalarında kazanarak çeyrek finallere adını yazdıran 2. takım olmayı başardı.

Tüm serinin puan tablosu ise aşağıdaki görselde olduğu gibi görülebilir.

Önceki içerikSangal Esports’un Oyuncusu bacyx Yedeğe Çekildi
Sonraki içerikValorant’a Yeni Gelen Ajan Hangi Pozisyonda Yer Alacak

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin